Tüp bebek tedavisinde embriyo dondurma işleminin önemini, neden yapıldığını ve kullanılan yöntemleri daha yakından inceleyelim.

25 yıldır tüp bebek tedavisinde kullanılıyor

Embriyo dondurma işlemi yaklaşık 25 yıldır tüp bebek tedavisinde kullanılıyor. Dondurulan embriyolar tüp bebek tedavisi için ikinci kez denemek isteyenlerde büyük kolaylıklar sağlıyor. İşlemler ikinci kez tekrarlanmıyor, ilaç kullanımına gerek kalmıyor.

Dondurulmuş embriyo çözüldüğünde canlılık oranı nedir?

Tabi ki en büyük hedefimiz çalıştığımız kurumlarda çiftlerimizin ilk tüp bebek tedavisini nasıl gerçekleştirdilerse aynı şekilde dondurulmuş embriyo programında da aynı başarıyı sağlamak önemlidir. Dolayısıyla burada kurumun ve laboratuar koşullarının oldukça önemli yeri var. Sağlıklı olan embriyolar sağlıklı bir şekilde dondurulduğu zaman akabinde çözünürlüğü 10 yıla kadar olabildiği için ilk zaman ki gibi muhafaza edilmesiyle canlılığından herhangi bir şey yitirmemiş olacaktır. Yine bu şekilde anne baba evlat sahibi olabilecektir.

İlk dondurulmuş embriyo bebeği 1984’de doğdu

İlk dondurulmuş embriyo bebeği 1984’de doğdu. Embriyo dondurma tekniği ile çift için bir kez toplanan yumurtalardan birkaç kez transfer yapma şansı doğmaktadır ve böylelikle toplam gebelik oranı da artmaktadır.

Aslında dondurulmuş embriyo transferi tüp bebek tedavisinin en son kalan kısmını temsil eder. Dolayısıyla dondurulmuş embriyolar uygun şekilde çözülür. Ve ailemizin yani çiftlerin istedikleri zaman embriyo transferi gerçekleşmiş olur.

Embriyo dondurma sayesinde dünyaya gelen çocuklar ileri dönemde sorun yaşayabilirler mi?

Tabi ki muhafaza edilmeleriyle alakalı bir durum bu. Eğer iyi bir teknolojiye sahip bir laboratuvarda uygun koşullarda muhafaza edilmişlerse çözüldüklerin de herhangi bir problem yaşanmaz. Zaten dondurulmuş embriyoların dondurulma programına girebilmeleri için en iyi kalitede embriyoların oluşması yani sağlık açısından herhangi bir probleme sebep olmayacak embriyoların gelişimi oldukça önemlidir. Dolayısıyla dondurulmuş embriyoların çözülmelerin de ve dünyaya gelen bebeklerimiz de bu anlamda herhangi bir sağlık problemi yaşanması mümkün değildir.

Embriyo dondurma işleminin önemli bir avantajı da

Embriyo dondurma işleminin önemli bir avantajı da ileride yaşanacak sağlık sorunları dolayısıyla yumurta rezervinin yok olması ya da yetersiz sperm durumların da  hamile kalma şansının olmasıdır.

Menopoz yaşı dünyada oldukça aşağılara inmiş durumdadır

Kadınların menopoz yaşı da şu anda dünyada oldukça aşağılara inmiş durumdadır.  Dolayısıyla erken menopoza giren oldukça fazla genç yaşta kadın var. Bu gibi durumlarda kariyerini tamamlamayı ön planda tutan bir kadın 10 yıl sonrada anne olabilir.

Tabi ki dondurulmuş embriyoları olan çiftler çok rahatlıkla anne olabiliyorlar. Bu çok çok önemli çünkü menopoza giren bir kadında dondurulmuş embriyoları ile çok rahat anne olabiliyor. Burada en önemlisi tabi ki rahimin işleyişinde herhangi bir problem olmaması, rahimin işleyişinde bir problem yoksa anne baba adayları istedikleri zaman dondurulmuş embriyoları ile anne baba olabilme şanslarına sahipler.

Embriyo -196 derecede 1 ile 10 yıl dondurulabiliyor. Embriyo dondurma işlemi gelişmiş laboratuvar ve uzman bir ekip eşliğinde yapılmalı. Bu nedenle de seçeceğiniz tüp bebek merkezi  çok önemli.

Güvenlik açısından embriyo dondurma işlemi için seçilecek merkezin önemi nedir?

Tabi ki çok çok önemlidir. Burada aileler genetiklerini, genetik miraslarını aslında muhafaza ediyorlar. Dolayısıyla hem sağlık açısından hem güvenilirlik hem de aile mahremiyeti açısından kurumun güvenilir ve iyi bir kurum olması oldukça önemlidir. Ki şöyle düşünelim siz çocuklarınızı emanet ediyorsunuz doğmamış çocuklarınızı emanet etmek ve kendi genetiğinizden parçanızı emanet etmek oldukça önemlidir.

Tabi ki birçok ülkede yasaların elverdiği çeşitli tedavi yöntemleri uygulanıyor. Dolayısıyla bizim de çalıştığımız kurumları yani işbirliği içinde olduğumuz kurumları bu konuda tercih etme sebeplerimizin en büyük nedeni güvenilirlik sağlanmasıdır. Ve ailelere gerekli taahhütlerin yapılmasıdır.

Tüp bebek tedavisinde yakaladıkları başarı oranı, güvenilir ve kaliteli hizmetler sunması, yurtdışından gelen hastalar için her türlü organizasyonu yapması ile dünyanın bir çok ülkesinden hastalara hizmet veriyoruz.

Eğer siz veya bir yakınınız tüp bebek tedavisi olmak isterseniz

Eğer siz veya bir yakınınız embriyo dondurma veya tüp bebek tedavisi olmak isterseniz sizlere en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”