Estetik sektörü dünya çapında en çok ilgi gören sektörler arasında yer alıyor. Çünkü kadınların ve son yıllarda erkeklerin genç ve güzel görünme ihtiyacı hiç bitmiyor…

Yüz gençleştirme tedavisinde uygun yaş aralığı nedir?

Yüz gençleştirme özellikle yaşlanmayı önlemek, geciktirmek ve kişiye daha sağlıklı bir görüntü vermek için yapılıyor.  Gençleştirme sürecine 30 yaşları civarında başlanırsa daha iyi sonuçlar alınabiliyor.

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları

Uzmanlar gençleştirme uygulamalarında hemen ameliyat önermiyor. Önce ameliyatsız yöntemlerle neler yapılabileceği konusunda hastalar bilgilendiriliyor. Çünkü teknoloji estetik sektöründe de çok geliştiği için ameliyatsız da birçok gelişme kaydedilebiliyor.

Örneğin ufak mimik çizgileri için yüz germe yapmak yerine minik iğnelerle botoks uygulanabiliyor. Böylece kasların aşırı çalışması durduruluyor. Güneş, sigara gibi dış etkenlerle yüzde eskimeler olabiliyor. Bunun için de cilt bakımı ve doku enjeksiyonları yapılabiliyor. Özellikle kullanılan yağ dokusundaki kök hücreler cildin parlamasını sağlıyor ve yaşlanmayı geciktiriyor. Bu yağ dokusu hastanın kendi yağlarından olduğu için tamamen doğal bir tedavi şekli olarak uygulanıyor. Canlı dokunun nakledilmesiyle yapılan bu tedavide herhangi bir yan yetki görülmüyor. Ara ara yapılacak yağ dokusu enjeksiyonları için bir kere kişiden yağ dokusu alınıyor ve dondurularak saklanıyor. Böylece her enjeksiyon işleminde bu dondurulmuş dokular kullanılabiliyor.

Özel cilt bakımı ve gençleştirme yöntemleri

Ciltte oluşan lekelenmeler için lazerle tedavi yöntemleri uygulanıyor. Doku enjektesi desteği de yapıldığında başka hiçbir tedaviye ihtiyaç duyulmadan lekeler yok edilebiliyor.

Cilt bakımında; mikropeeling, peeling, fraksel lazer ve dermapen ve kandan alınan hormonların cilde verilmesi ipeel gibi uygulamalar gençleştirme tedavilerinde kullanılan diğer işlemler arasında yer alıyor.

Genç kalmak için dikkat edilmesi gerekenler

Genç kalmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler olsa da bunlara olabildiğince ihtiyaç duyulmaması için sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve sigaradan uzak durmak gerekiyor.

Yüz germe ile yüz gençleştirme tedavisi için uygun yaş nedir?

Dünyaca ünlü bir estetik uzmanı, yüz germe tedavisinin yaşı olmadığını söylüyor. Ancak genellikle 45 yaşından sonra tercih edilen bir yöntem oluyor.

Yüz germe işlemi cerrahi midir?

Yüz germe işlemi bir ameliyat ile yapılıyor. Deri sıyrılıyor, kaslar toparlanıyor, gıdık-yanak-boyun düzenlemesi yapılıyor. Konturize ile de destekleme yapılarak cilt mükemmelleştiriliyor. Genel ve lokal anestezi ile yapılan işlemde kişiler ağrı hissetmiyor. Hastalar kısmi yüz germede bir gün, total yüz germede 2 gün hastanede kalıyor.

Kişilerin doku tiplerinin özelliğine göre 15 gün veya 3 hafta sonra hastalar toplum içine çıkabilir hatta bir yemeğe bir toplantıya gidebilir hale geliyor. Aylar geçtikçe de yeni yüz şekli daha çok oturuyor ve görüntü daha da güzelleşiyor.

 

Gelişen, yaygınlaşan teknoloji ve tıbbi yöntemler sayesinde ekonomik olarak da uygun fiyatlarla farklı estetik uygulamaları yapılabiliyor. En çok tercih edilen işlemler arasında ise yüz gençleştirme uygulamaları yer alıyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.