Doğal saç ektirmek için ya da dökülen saçlarını tedavi ettirmek için özellikle yurt dışından çok fazla hasta Türkiye’ yi tercih ediyor. Türkiye’ de sağlık ve estetik merkezi bakımından birçok merkez saç ekimi konusunda hizmet veriyor.

Özellikle erkeklerde saç dökülmesi sadece fiziksel görüntüyü etkilemez. Kişi kendine olan güvenini kaybeder, saçlarını şapkayla, bereyle gizleme ihtiyacı hisseder. Tıp ve teknolojinin gelişmesiyle neyse ki, saç ekim teknikleri bu soruna çare oluyor.

Doğal Saç ekimi için kullanılan yöntemler nelerdir?

Dünyada birçok saç ekim metodu var. FUE tekniği denilen saç ekim yöntemi saç ekim yöntemlerinden en gelişmişi olup bu yöntemde artık mucizeler yaratabilmek mümkün. Yani vücudun diğer bölgelerinden göğüs gibi, kol gibi bölgelerden donör almak mümkün. Bu bölgelerde mevcut bulunan kıl kökleri alınarak kafaya nakledilebilmektedir. Vücudun farklı bölgelerinden alınan bu kıl kökleri, kafa derisine ekildikleri zaman kafa derisindeki mevcutta bulunan diğer saçlarla aynı özelliğe sahip olurlar. Diyelim ki koldan alınarak başa nakledilen kıl kökleri var. Bunlar burada normal saç olarak uzamaya devam ederler. Ekim öncesi, nakil yapılacak bölgedeki donör kıllar, folikül çıkartmadan önce 1 mm kalacak şekilde kısaltılıyor. Uygulama alanı lokal anestezi ile uyuşturulup alınarak, saç telleri tek tek saçsız bölgelere naklediliyor.

Saç ekimi için tedavi süresi nedir?

Saç ekimi için gelen hastaların minimum 2 gece 3 gün ülkemizde kalarak tedavileri için yeterli.

Yurt dışından gelen hastalar tatil ile saç ekimini bir arada tercih ediyorlar. Bu durumda eğer deniz tatili yapılacaksa tatil öncesi değil, tatil sonrası saç ektirmek gerekiyor. Saç ekiminden 3 gün sonra hasta uçağına binip ülkesine dönebiliyor.

Saç ekimi için hazırladığınız program nedir?

Önce hastalarımızın tam olarak teşhisini yapıyor, sonra kendilerine en uygun tedavi için sağlık ekibimizi hazırlıyoruz. Ve en kısa sürede tedavimizi planlayarak hastalarımızın memnuniyetle kurumumuzdan ayrılmasını sağlıyoruz.

Sağlık ve estetik alanında saç ekimi dışında da birçok hizmet veriliyor Türkiye’de. Ameliyatlı ameliyatsız her tür estetik hizmeti, masaj ya da ruh sağlığına iyi gelecek doğru nefes alma eğitimi gibi hizmetler sunuluyor.

Saç ekimi için gelen hasta başka ne işlemlerden fayda görebilir?

Saç, sakal, ya da kaş ekimi yapılan sağlık ve estetik merkezlerimiz mevcuttur. Tüm bu sağlık merkezleri ile çözüm ortaklığı yapabilir, sağlığınıza kavuşmak için en doğru tercihte bulunabilirsiniz.

Sizin için en iyiyi, en kaliteliyi araştırmak ve size alternatifler sunmak bizim en büyük hedefimiz. Dünyada milyarlarca insan yaşıyor ve çeşitli hastalıklarla mücadele ediyorlar. Size konulan her tanının tedavisi olduğunu unutmayın.

Eğer siz veya bir yakınız saç, sakal veya kaş ekimi tedavisi kararı aldıysanız

Eğer siz veya bir yakınız saç, sakal veya kaş ekimi tedavisi kararı aldıysanız size en doğru merkezi bulmamız için www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’ nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.