Ağız ve diş sağlığı sadece estetik bir görünüm demek değildir. Dişlerinizin sağlıklı olmasının sizi birçok hastalıktan koruduğunu biliyor muydunuz?

Sağlıklı bir ağız ve diş sağlığı demek sağlıklı bir beden demektir.

Sağlıklı bir ağız ve diş sağlığı demek sağlıklı bir beden demektir.Oral yolla bulaşan enfeksiyonlar ve özellikle diş eti hastalıklarının kardiovasküler hastalıklar,  pnömoni, diyabet ile hatta halk arasında inme olarak bilinen bazı hastalıklar ile ilişkisi saptanmıştır. Ayrıca erken doğumu tetiklediği, bebeğin düşük kiloda doğumuna sebep olduğu ve hatta daha ciddi hastalıklar olan kemik erimesi ve kanser ile ilişkisi saptanmıştır. Ayrıca romotoid artrit için periodontitis bir risk faktörüdür.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hastalıkların teşhis ve tedavisinde önemli ilerlemeler kaydedilmesi sağlandı. Ağız ve diş sağlığında gelişmiş ülkelerde kullanılan teknolojilerin hepsine sahip diş sağlığı merkezleri Türkiye’de mevcut. Hatta uyguladıkları bazı teknoloji ve tedaviler dünyanın çok az ülkesinde kullanılıyor.

Diş tedavisi için en son teknolojiden bahseder misiniz?

Günümüz teknolojisiyle diş kaplamalarında birçok yenilikler olmuştur.Cerec dijital sistem ile artık protez tedavisi çok kolay. Teknolojinin gelişimi ile beraber 3D diş yapımı sağladığı kolaylıklar ile hastaların ve diş hekimlerinin vazgeçilmezi olmuş durumdadır.

En yeni teknolojilerden biri olan Cerec cihazında, ağız içi kamera kullanıldığı için analizler detaylı ve kusursuz oluyor. Bu teknoloji sayesinde hızlı, kaliteli ve estetik dişler üretiliyor. Bir günde tam 14 dişi hastaya uygulamak mümkün oluyor.

Cerec dijital sistem ile son teknoloji üniteler kullanarak hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı kliniklerimiz hem yurt içi hem de yurt dışından pek çok hastaya hizmet vermektedir.

Cerec nedir?

3D yazıcılar her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de çığır açtı. Bilgisayar destekli bir görüntüleme ve tasarım sistemi olan, Cerec dijital sistem ile, çok kısa bir sürede hastaların diş ölçüleri alınması (40 – 60 dakika) ve diş tedavisinin yapılması artık mümkün. Artık ölçüsü alınan dişler için günlerce beklenmiyor ve bu teknoloji ile bekleme sorunu tarihe karıştı. Cerec sistemi kullanılarak yapılan başlıca işlemler içerisinde ise porselen kaplamalar, inley ve onley dolgular gibi ciddi materyal kaybı olan dişlerin tedavisinde, köprüler ve lamineler de mevcut. Son dönemde Cerec kaplama, en fazla tercih edilen diş kaplama yöntemlerinden biridir.

Cerec dolguyu diğerlerinden ayıran avantajları nelerdir?

En büyük avantajı, zamandan tasarruf ettirmesidir. Hastalar için diş hekimleri, birkaç seans sürecek bir tedaviyi tek seansa indirgeyebiliyor. Böylece diş tedavisi için ayrılan süre kısaltılarak hastaya zamandan tasarruflu ve daha kaliteli bir tedavi imkanı sunuyor. Maliyeti, ise tedavinin şekline göre çok daha avantajlıdır.

Cerec diş yapımı nasıldır?

Cerec Cad-Cam diş yapımının belli aşamaları vardır. İlk önce ölçü alınır. Bunun için tedavi gören hastanın ağzı özel bir pudra ile pudralanır ve akabinde ölçü alınır. İkinci aşamada, bu ölçüye uygun dijital kamera kullanılarak ölçü alma işlemi gerçekleştirilir. Diş, dijital ortamda tasarlanır ve hastanın ağzına yine dijital ortamda yerleştirilir. Hastanın anatomik yapısı ve isteklerine dikkat edilir. Diş hekimi, gerekirse bazı yerlerde estetik anlamda değişiklikler yapabilir. Akabinde üretim aşamasına geçilir. Hastanın diş rengi tespit edilerek, aynı tonda olmasına özen gösterilir. Tek bir dişin üretilmesi 10 dakika sürer. Üretilmiş olan bu diş, hastanın ağzına takılır. Böylece geçici diş ve kalıp kullanma uygulamalarına gerek kalmaz. En önemlisi de hasta tek seansla yeni dişlerine kavuşarak, rutin hayatına dönebilir.

Bu teknolojiyle sağlıklı dişlere kavuşabiliyor muyuz?

Bu teknoloji ile kalıcı ve sağlıklı dişlere kavuşmak tabi ki mümkün.Dünyanın bir çok ülkesinden hastaları tedavi için Türkiye’de ki diş sağlığı merkezlerini seçiyor. Bunda kullanılan teknolojiler, kaliteli malzemeler ve uzman doktorlar kadar operasyonların fiyatlarının Avrupa ve Amerika’ya göre çok daha ucuz olması da fark yaratıyor. Yarı yarıya fark eden fiyatlar sayesinde birçok hasta diş tedavilerini Türkiye’de gerçekleştiriyorlar.

Hem kaliteli, hem de uygun ücretlerle diş tedavisi olmak, tedavi olurken arta kalan zamanlarda tarihi ve turistik yerler gezmek ister misiniz?

Eğer siz veya bir yakınınız diş tedavisine ihtiyaç duyarsanız

Eğer siz veya bir yakınınız diş tedavisine ihtiyaç duyarsanız ve tedavi olmak isterseniz sizlere en doğru diş sağlığı merkezini bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi diş hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”