Burnumuz şüphesiz ki yüzümüzde en çok dikkat çeken yer. Yüz hatlarımıza estetik bir görüntü vermesinin yanında burunumuz solunum yolu sağlığımız için de çok önemli. Bundandır ki pek çok insan gerek estetik açısından gerekse solunum sağlığı için burun estetiği yaptırmayı tercih ediyor.

Günümüzde ise burun estetiği oldukça yaygın bir operesyon haline geldi. Bunun sebebi eskiye nazaran gelişen teknoloji ve tıbbi yöntemler. Bu yüzden pek çok insan artık korkusuzca burun estetiği operasyonu geçiriyor.

Uluslararası hastaların Türkiye’de tedavi olmak için başvuru nedenlerinden biri de burun estetiği. Estetiğin her alanında önemli başarılar elde eden Türkiye, burun estetiği konusunda en çok başvuru alan ülkelerin başında yer alıyor.

estetik

Burun Estetiği Nedir?

Rinoplasti ameliyatı burnun yüzün estetiğine uygun olarak yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır bu ameliyatı yaparken yüzün yapısı, yüz altları ve yüz konturlarına dikkat ediliyor. Burnun şekli erkeklerde ve kadınlarda farklı olduğu için her burun ameliyatı birbirinden farklı özellik gösteriyor. Bu operasyon burun estetik ünitelerine bağlı kalınarak yapılıyor. Burnun kendine özgü şekline göre problem belirleniyor ve ona yönelik burundaki problem ne ise ona  göre müdahale ediliyor. Burun 3 boyutlu olarak yeniden şekillendiriliyor. Bizim bahsedeceğimiz operasyon rinoplasti ameliyatı, bunu yaparken aynı zamanda kişinin nefes problemleri varsa onlara da aynı seansta müdahale edilip düzeltiliyor.

Günümüzde bu ameliyatlar kişiye özel yapılıyor. Hastanın beklentilerinin yanı sıra, yüze uygun, dudaklar ve gözlerle uyumlu bir burun yapılması amaçlanıyor. Böylece birbirine benzeyen burun yerine sadece kişiye ait burunlar yapılıyor.

estetik

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı

Burun estetiği 17-18 yaşından sonra yapılıyor çünkü burun estetiğinde önemli olan yüz gelişiminin tamamlanmış olması ve burun gelişiminin bitmesi. Bunun yanı sıra kişinin psikolojik olarak olgunlaşması gerekiyor çünkü bu ciddi bir ameliyat ve kişinin kendi rızasıyla buna karar vermesi gerekiyor.

Burun Estetiğinin Püf Noktaları

Burun Ameliyatlı riskli değil ancak incelikli bir ameliyat. Burnun güzel görünmesi dışında fonksiyonlarını da yerine getirmesi çok önemli. O yüzden burun estetiği kararı aldığında bu estetiği yaptıracağınız sağlık merkezini doğru seçmeniz gerek. Saçtan tutun, ayak tırnağına kadar kişinin her yerine müdahale edilebiliyor, doku nakilleri yapılabiliyor. Doktorlar vücutta büyük onarımlar gerçekleştirebiliyor fakat bunlar arasında en incelikli olanı ve en çok deneyim gerektireni burun ameliyatı. Ortalama bir burun ameliyatı 1- 1,5 saat sürüyor. Eğer yapısal bir bozukluk varsa ameliyat süresi biraz daha uzayabiliyor.

Ameliyat Sonrasındaki Süreç 

Ameliyat sonrası bir burunda alçı uygulaması gerçekleştiriliyor. Bu silikon bir alçı ve burunda yaklaşık 1 hafta kalıyor. Dolayısıyla yurt dışından Türkiye’ye tedavi amaçlı gelen bir hasta o bir haftayı burada geçirmek durumunda. Alçı birinci haftada kaldırılıyor ve sonra sadece bantlarla destekleniyor. Sonrasında ise doktorlar tarafından süreç takip ediliyor. Bu dönemde kişi ülkesine dönebilir ama bu haftalık sürede dinlenmesinde yarar var.  Hastalar ameliyat sonrası hastanede bir gece kalıyorlar ve 1 haftalık dinlenmeyi otellerinde geçirebiliyorlar. Hastaların ağır yükler kaldırmamaları, ağır spor yapmamaları ve burnun darbe almasını engellemeleri gerekiyor.

Kişi Ne Zaman Normal Yaşamına Dönebiliyor?

Burun ameliyatından sonra iyileşme süresi bütün ameliyatlarda olduğu gibi uzun sürüyor ancak erken dönem iyileşmeden söz ediyorsak  kişinin günlük yaşama dönmesinden söz etmiş oluyoruz. Bunun için bir hafta yeterli, bazen bu süre daha erken de gerçekleşebiliyor. Bu süre zarfında doktorlar hastaların ağır egzersizden kaçınmasını istiyor. Kişi aynı gün ameliyatının ardından geceyi geçirdikten sonra zaten normal gündelik hayatına dönüyor.

Estetik için başvuran kimi hastalar birden fazla estetik operasyon isteyebiliyor. Hastanın sağlık durumuna göre operasyonlar birlikte ya da ayrı ayrı yapılıyor. Kullanılan son teknolojilerle burun ameliyatı artık hastaların çok kısa sürede normal hayatına dönmesini sağlıyor.

İster yüz estetiği ister solunum yolu sağlığı için olsun, burun estetiği ameliyatı olmak günümüzde oldukça kolay. İncelikli bir operasyon olmasına karşın kendinizi uzman ellere teslim ettiğiniz sürece çok kısa bir sürede istediğiniz gibi bir buruna sahip olabilirsiniz. Türkiye’de ise alanına uzman pek çok estetik cerrah bulunuyor, bu yüzden burun estetiği Türkiye’de en çok gerçekleştirilen operasyonlardan

Eğer siz veya bir yakınınız burun estetiği olmak istiyorsa Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz. www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.