Burun estetiği işlemleri, hem estetik anlayışına göre daha farklı bir buruna sahip olmak isteyenlerin hem de nefes alma güçlüğü gibi problemleri olanların başvurduğu kurtarıcılar oluyor. 

Burun estetigi için yaş sınırı nedir?

Kız çocuklarında 17 yaşını doldurmuş, erkeklerde 18 yaşını doldurmuş olanlara burun estetiği yapılması tercih ediliyor. Elbette büyük sağlık sorunlarına yol açan sorunlar mevcutta burun ameliyatları daha küçük yaşlarda da gerçekleştirilebiliyor.

Herkese burun estetiği yapılabilir mi?

Burun ameliyatı olacak kişilerin gerek psikolojik durumlarının gerekse genel sağlık durumları iyi olması gerekiyor. Çünkü burun bir kez değiştikten sonra kişinin genel yüz hatları değişmiş oluyor. Burun estetiği kararı alırken bunun öneminin farkında olunması gerekiyor.

Ameliyat süresi ne kadardır?

Genel olarak bir buçuk saatlik bir ameliyatla burun estetiği işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Burun ameliyatlarında kullanılan popüler teknikler

Burun ameliyatlarında farklı tekniklerle kullanılıyor. Son zamanlarda revaçta olan teknikler arasında Turkish Delight tekniği bulunuyor. Dünyada tanınmış bir teknik olan Turkish Delight sayesinde doğal burunlar oluşturuluyor. Yani kişinin estetik ameliyat olduğu neredeyse anlaşılmıyor.

Başarısız burun ameliyatların için düzeltme yapmak mümkün mü?

Çok zor olsa da gerçekten tecrübeli ve başarılı uzmanlar başarısız ya da yanlışlıklar yapılan burun ameliyatlarında oluşan kötü görüntüyü düzeltebiliyor.

Burun ameliyatı sonrası süreç nasıl ilerliyor?

Ameliyattan sonra bandaj ve alçı yapılıyor. Bu koruyucu malzemeler 1 hafta kalıyor. Sonrasında ise şişmeyi engellemek adına yeni bir bandaj yapılıyor ve bu bandaj da 1 hafta kalıyor. Ameliyat sonrası kişinin teninin yapısına göre hafif morluklar olabiliyor. Genelde kliniklerde bu morlukları yok etmek için bir süre günlük ışın tedavileri uygulanıyor. Kişinin nefes almasını kolaylaştırmak adına tampon yerine bir süre burun içine ince silikon yapraklar konabiliyor.

 

Rhinoplasti olarak isimlendirilen estetik burun ameliyatı sayesinde burun şekli değiştirilebiliyor. Burun estetiği ameliyatları sadece görüntü değişiklikleri için değil burunlar ilgili nefes almada zorluk yaşama gibi sağlık sorunlarının giderilmesinde de etkili oluyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.