Ashkan V. Bulgaristanlı bir turizmci. Saçlarının dökülmesinden yıllarca çok çekti ve 20 ay önce Visit to be Treated aracılığıyle doğru tedavi merkezini buldu ve saç ektirdi. Onun hikayesine ve yapılan işlemlere daha yakından bakalım.

Ashkan Bey, ülkesine döndükten sonra önce çevresindeki arkadaşları ve akrabaları saç ektirir ondan etkilenerek. Ardından da bir çok ünlü isim gelir Bulgaristan’dan Türkiye’ye, Visit to be Treated aracılığı ile saç, sakal, kaş ekimi yaptırırlar.

Ülkesine döndüğünde andan itibaren 4. Ayda saçları çıkmaya başladı Ashkan Bey’in. Çevresinden oldukça olumlu tepkiler alan Ashkan Bey, saçlarının çok doğal gözükmesi sayesinde de çevresine de önerdi.

Visit to be Treadet aracılığı ile siz de kısa sürede hayalinizi kurduğunuz saçlara kavuşabilirsiniz. Tatil için Türkiye’ye gelenler, tatillerinden bir ya da iki günlerini ayırarak saç, sakal ya da kaş ekimini gerçekleştiriyorlar.

Ashkan Bey’in saç ekimi ameliyatı olmadan önceki şikayeti neydi?

Yaklaşık 1,5 yıl önce bize saç ekimle ilgili ihtiyacının olduğunu ifade etmişti Ashkan Bey. Daha sonra mail ile ülkeye davet edildi. Tedavi merkezine ulaştığında, üst bölgesi tamamen açılmıştı, hiç saçı yoktu. Saç olmayan bölgenin kapanması ise yalnızca bir seans sürdü.  Yaklaşık 4250 greft ihtiyacı vardı.  Altı ay sonra ise oldukça başarılı sonuçlar alındı. Şu an Ashkan Bey oldukça mutlu.

Hangi teknikler kullanıldı?

Ashkan V. Beyefendiye uygulanan teknik aslında fue tekniği. Ancak tedvi merkezinde geliştirilen yöntemler sayesinde başarı oranları arttı. Saç ekiminin başarılı olmasının tek sebebi elbette kullanılan yöntemler değil. Kişinin donör bölgesinin yeterli olması en önemli faktörlerden biri. Bunun için de başarılı bir ilk muayenenin yapılması gerekiyor. Yeterli donör bölümü olduğu tespit edildikten sonra ise, lokal anestezi ile ortalama olarak 8 saatlik bir işlem ile, altı ay sonunda başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Saç ekimi kalıcı bir yöntem mi?

Her ay 5 bin kişi saç ekimi için Türkiye’ye geliyor. Bunun üç nedeni var; saç ekimi konusunda Türkiye’nin bir çok gelişmiş ülkeden daha iyi olması, fiyatı ve işlemin hızlı yapılması…

Estetik kaygılar tıp biliminde yeni arayışlara, teknolojinin bu yönde gelişmesine katkı sağladı. Genetik ve çevresel faktörler saç dökülmesini arttırdıkça bu yönde araştırmalar genişletildi. Çözüm arayışları her yıl yeni teknolojilerle ilerledi.

Kimler saç ekimi yaptırabilir?

Günümüzde birçok kişi tarafından yaptırılan ve gün geçtikçe başarı oranları neredeyse yüzde yüze ulaşan saç ekimi işlemleri, yalnızca saç dökülmesi yaşayan kişiler için uygulanan bir yöntem değil.

Kişinin 18 yaşından büyük olması, genel sağlık durumunun uygun olması, saç ekimine ihtiyaç duyduğu alanlarla için donör belgesi yeterli olması durumunda kadın ya da erkek herkes saç ektirebilir. Kişinin yaş aralığı uygun ise, sağlık durumu yerinde ise, saç dökülmesi çeşidi saç ekimine uygun ise, herkes saç ekimi işlemine başvurabilir.

FUE tekniği nedir?

FUE tekniği  foottan ayıran temel şeyi tek tek alındığı için herhangi bir yara izi söz konusu olmadığı gibi operasyon sonrası iyileşme süresi çok hızlı gerçekleşir. Halbuki eski teknik dediğimiz foo tekniğinde arkada şerit şeklinde bir greft doku alındığında o dokunun tekrar dikilip o dokunun iyileşme süreci söz konusu olduğu içinde orada oluşan sikatrizan doku yara izi hem kişileri rahatsız ediyor, hem de görsel anlamda orada bir çirkin kötü bir görüntü veriyor. Halbuki fue tekniğinde böyle bir şey söz konusu değil. İkinci günden itibaren tamamıyla suyla temz edip saçlı operasyon geçirmiş bölgesini yıkar ve yaklaşık 72 saatten itibarende görsel anlamda çok hızlı iyileşme süreci yaşanıyor.

Saç ektirmek isteyenlerin merak ettiği bir çok soru var. İz kalacak mı? Ekim sırasında acı hissedecek miyim? Ya da normal hayatıma ne zaman döneceğim? Gelişen teknolojiler saç ekimini doğal ve mükemmel hale getirdi. Bu sayede de hiçbir iz kalmadan, oldukça başarılı ve doğal duran saç ekimleri yapılabiliyor.

FUE smart cilit tekniği nedir?

Bu yöntem gelişen tecrübelerle doğru orantılı olarak geliştirilmiş bir teknik. Fue tekniğine paralel… Özellikle buradaki temel slogan şu; iyileşmenin çabuk olması, saçların çıktığında sık olması ve doğal görünümü… Smart slit tekniğinde olmazsa olmaz temel şey; smart slitte dokuların özellikle minimum derecede deforme olması, minimum derecede travma yaratılması ve çok micro yatay kanalların açılarak sıklığın temin edilmesi… Yara iyileşmesinin çok hızlı geliştirilmesi ve yön vermede smart slit tekniği oldukça yardımcı oluyor.

Siz de saç ektirmek ve hayalini kurduğunuz saçlara kavuşmak istiyorsanız formu doldurabilirsiniz. Hem tatile hem doğal bir saç ekimine  bir arada  sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin en başarılı saç ekim uzmanları ile tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız her türlü organizasyonu sizin için yapacaktır. Bize başvurmanız durumunda, size en uygun fiyatlarla en kısa sürede dönüş yapalım.