Dişlerimiz dünyayla iletişim kurmamız için en özel destekçilerimiz oluyor. Sağlıklı ve güzel dişler sağlıklı iletişim için avantaj sağlıyor. Peki dişlerle ilgili sorun olursa, diş kayıpları yaşanırsa bir de bunun üstüne yeni protezler için sağlıklı bir çene kemiği yoksa? Bu kadar olumsuzluğun arka arkaya gelmesinde bile artık sorunlar çözülebiliyor. Ağız ve diş sağlığı uzmanları box tekniği ile çene kemiği problemlerini çözüyor ve implant yapımı gerçekleşebiliyor. 2008 senesinde Dr. Andrea Menoni’nin geliştirdiği teknik artık dünyanın farklı bölgelerinde kullanılıyor ve birçok kişinin yüzünü güldürüyor.

Çene kemiği sorunları nasıl çözülüyor?

Çene kemiği problemlerini çözmeden önce tüm ağız ve diş analizinin yapılması ve varsa diğer rahatsızlıkların da tedavi edilmesi gerekiyor. Sonrasında geliştirilen özel bir teknik sayesinde çene kemiği erimesi sorunu çözülebiliyor. Önce kişinin kendi kemiğinden ya da farklı hayvan kemiklerinden örnekler alınıyor. Bu yapılar özel laboratuarlarda işlenerek çene kemiğine enjekte edilecek hale getiriliyor.  Alt ve üst çeneye uygulanabilen karışım sayesinde bozunan çene kemiği kendini yenilemeye başlıyor. Bu yenileme süresi 4-6 ay arası değişiyor. Bu süre kullanılan kemik karışımı dozuna, hastanın durumuna ve uygulama bölgesinin tedaviye cevap verme hızına göre değişebiliyor. Sonrasında yapay diş kökü olan implant uygulaması yapılabiliyor ve protezler uygulanabiliyor.

Box tekniğinde çene kemiği yenilenmesini hızlandırmak için öneriler

Box uygulamasından sonra kişinin kemikleri güçlendiren yiyecekler alması alınacak sonuca giden yolda tedavi sürecine hız kazandırıyor. Hayvansal gıdalar, et suyu çorbaları gibi gıdalar kemiklerin iyileşmesini kolaylaştırıyor.

Diş problemleri dışında uygulama alanları var mı?

Box tekniği sadece diş ve çene problemleri için kullanılmıyor. Bu özel yönteme beyin cerrahisi, ortopedi, estetik ve kozmetik gibi alanlarda da başvuruluyor.

 

Yapay diş kökü uygulaması olan implant birçok diş sorununa çözüm oluyor. Ancak implant uygulaması için güçlü çene kemiği gerekiyor. Çene kemiğindeki sorun olanların tedavisi ise box tekniği sayesinde yapılabiliyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.