Hasta memnuniyetini, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla hizmet veren kliniklerde uygulanan teknolojik tıbbi yöntemler sayesinde daha güzel dişlere kavuşmak mümkün oluyor. Box tekniği de diş sağlığı alanında yepyeni bir teknoloji olarak uygulanıyor. Dünyada 5 ülkede uygulanan bu teknik Türkiye’de de kullanılıyor.

Box tekniği nedir?

Dünyada box tekniğini uygulayan az sayıda doktor bulunuyor. Uzmanlar bu tekniği; laboratuar ortamında üretilen kemiklerle çene kemiğinin yeniden yapılandırılması olarak özetliyor. Kemik yapılandırılması üst ve alt çene için ayrı ayrı ya da birlikte yapılabiliyor. Kemiğin kendini yenileme süresi 4-6 ay arasında değişiyor.

Box tekniği sonrası nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Bu teknik uygulandıktan sonra hastanın özel beslenmesi gerekiyor. Özellikle hayvansal gıdalarla beslenme öneriliyor. Et suyuna yapılmış çorbalar gibi, kemiğin iyileşme sürecini hızlandıracak besinlerin tüketilmesi box uygulamasından alınacak verimin yükselmesine katkı sağlıyor.

Box diş problemleri dışında hangi alanlarda kullanılıyor?

Operasyon sırasında eriyebilen, dokuyla uyumlu “polilaktik asit plakaları” yöntemi olarak da açıklanabilen box yöntemi çene kemiği tedavisinden başka beyin cerrahisi, ortopedi, estetik gibi alanlarda de kullanılıyor.

Box kimlere uygulanıyor?

Box tekniği çene kemiği sorunu olan hastalara uygulanıyor. Eğer gerekliyse çene kemiği yapılanması sağlandıktan sonra yenilenen kemik üzerine implant da yapılabiliyor.

Box uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

Box tekniği uygulamasından önce mutlaka diş ve diş etlerinde başka rahatsızlıkların olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Eğer sorunlar çözülmeden teknik uygulanırsa sonradan birçok düzeltme işlemi gerekebiliyor.

 

Diş ve diş eti problemleri ilerledikçe çene kemiklerinin erimesine neden olabiliyor. Çenede oluşan bu sorun box tekniği ile çözülebiliyor. Böylece eğer gerekliyse implant yapılabilmesi için de sağlıklı bir temel inşa edilmiş oluyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.