Gökhan T. başarılı, işine aşık bir veteriner. Mesleğini yaparken yaralandı ve ona parapleji teşhisi kondu. Hikayesi şaşırtıcı ve çok üzücü.

Eylül ayının 2013 tarihinde başına gelen tahlilsiz olay sebebiyle, kaza kurşunu sonucu omurilik felci geçirdi Gökhan T. Daha sonra Visit to be Treated aracılığı ile tedavi olmaya karar verdi. Kazadan önce serbest veteriner hekimliği yapıyordu ve oldukça yoğun şekilde çalışıyordu.

30 yaşında, başarılı bir iş sahibi, hayatı dolu dolu yaşayan Gökhan Bey, cinnet geçiren birinin serseri kurşunlarına hedef oldu. Kurşun adres sormadı. Sadece orada görevini yapmak için bulunan Gökhan Bey’i buldu.

Kazadan sonra Gökhan T.’nin hayatı nasıl değişti

Kazanın şokunu henüz atlatamadan ayaklarını kaybettiğini ve felç olduğunu öğrenen Gökhan Bey, bir daha yürüyemeceğini öğrendiğinde hayata küstü. Uzun süre hiç gülümsemeden tedaviye odaklandı ve aradan zaman geçtiğinde durumunu yavaşça kabullenmeye başladı. Bu dönemi psikolojik yardım alarak atlattı. Hayata bağlanmaya çalışırken de eşi ile ayrılmak durumunda kaldı. Şu an psikolojk destek ve fizik tedavi ile hayata sıkı sıkı tutunmaya devam ediyor.

Yürüme yetisini, moralini ve ailesini kaybetti Gökhan Tanrıverdi. Fizik tedavinin yanı sıra gördüğü psikolojik tedaviyle hayata tutunmaya çalıştı. Destekle bile yürüyemeyeceği söylendi ona. Visit to be Treated aracılığı ile gördüğü tedaviden sonra ise hayatı yeniden değişti.

Tedaviye başladığında kas kuvveti oldukça yetersizdi ve bacaklarında incelmeler vardı Gökhan T.’nin. Atrofi adı verilen olaylar meydana geldi. Tedaviye başladıktan sonra ise kas kuvveti yavaş yavaş yerine gelmeye başladı. Kasları hacimsel olarak büyüdü ve daha fonksiyonel hareket yapabilmeye başladı.

Tedaviye başladığında durumu nasıldı Gökhan Bey’in?

Gökhan Bey tedaviye ilk başladığında kas kuvveti yoktu. Gövdesinin alt kısmı herhangi bir şekilde hareket edemiyordu. Yatak içerisinde dönemiyordu. Şu an bacaklarında kas kuvvetinde artış var ve desteksiz şekilde, walker yardımı ile yürümeyi başarabiliyor.

Gökhan Bey’in tedavisinde kas kuvvetlendirme teknikleri kullanılıyor. Ayrıca dengeli oturabilmesi isin denge çalışmaları yapılıyor. Elektroterapi ve çamur tedavisi ile kasların kuvvetlenmesi ve yumuşaması sağlanıyor.

Tedavisi sağlandığında yürüyebilecek mi?

Gökhan Bey’in tedavisindeki hedef, fonskiyonel bir yürüme sağlamak. Her hastaya durumuna uygun olarak bir tedavi yöntemi uygulanmalı. Profesyonel bir ekip ve doğru tedavi yöntemleri ile Gökhan Bey iyileşmeyi sağlıyor.

Gökhan Bey, çalışmalarda istekli. Yoğun bir tedavi görüyor. Ancak kendinde iyileşme hissettikçe yaşadığı yorgunluğu ve moral bozukluğunu unutuyor. Tedavileri sabah erken saatlerde başlıyor, akşama kadar devam ediyor. Yoğun egzersiz, masaj, egzersiz ve elektroterapi görüyor. Yoğun tedaviden biraz yorulsa da moral açısından oldukça iyi durumda. Özellikle de tedavi sonuçlarını görebildiği için tedaviye dört elle sarılıyor Gökhan Bey.

Başarılı bir veteriner olarak hayatını sürdürürken, cinnet geçiren birinin kurşunlarına hedef oldu Gökhan Tanrıöver. Tesadüfen oradaydı ve o olaydan  itibaren hayatı tamamen değişti. Gökhan Bey’in tedavisinde kas kuvvetlendirme teknikleri kullanılıyor. Ayrıca dengeli oturabilmesi isin denge çalışmaları yapılıyor. Elektroterapi ve çamur tedavisi ile kasların kuvvetlenmesi ve yumuşaması sağlanıyor.

Gökhan Bey bir an önce ayağa kalkmak, yürümek, eski hayatına dönmek istiyor. Tedavisi sayesinde bunu yapacağına da inanıyor.

Fizik tedavi, oldukça uzun süren ve pahalı bir tedavi. Ancak Türkiye bu tedavi açısından oldukça başarılı bir ülke. Bu yüzden de yurt dışından sık sık hastalar, tedavi olmak amacıyla ülkemizi tercih ediyor. Bunun ilk sebebi ise Avrupa ve Amerika’ya göre çok daha ucuza, kaliteli ve başarılı bir tedavi yapılması.

Gökan Bey tedaviye ilk başladığında tekerlekli sandalye ile hayatını sürdürüyordu. Yardım almadan yürüyemiyor ve bacaklarını hareket ettiremiyordu. Kollarında hareket vardı ancak belinden aşağısı hissizdi.  Ateşli silah yaralanması sonucunda omurliğinde zedelenme meydana gelen Gçkahn T. Bir daha yürüyemeceğini düşünüyordu.

Şu an gördüğü havuz rehabilitasyonu tedavisi, hidroterapi ve fizyoterapi ile beraber robotik rehabilitasyon uygulanıyor. Bunun dışında çamur tedavisi, tıbbi masaj tedavisi ve elektroterapiden oluşan bir tedavi kombinasyonu uygulanıyor. Denge eğitimi ile başlayan bu tedavi, kas güçlendirme olarak devam ediyor.

Ağır vakalarda tedaviler uzun sürüyor, hasta ve hasta yakınlarının rahat etmesi, tedavi dışında kalan zamanlarını iyi değerlendirmesi için bir çok fırsatlar sunulması da oldukça önemli.

Kişiye özel uygulanan fizik tedavi çok önemli bir ayrıntı. 2500 yıldır uygulanan ve ispatlanmış su ve çamur tedavisi ile birlikte en gelişmiş teknolojiler kullanılması hastalar açısından oldukça faydalı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Her hastanın klinik tablosu birbirinden farklı olduğu için herkese özgü tedavi yöntemleri bulmak gerekiyor. Bazı hastalar yatalak olabiliyor, bazıları ayakta duramayabiliyyor. Buna göre de tedavi yöntemlerinin değişmesi gerekiyor. Öncelik sırası da tedavi için oldukça önemli.

Gökhan T. Hızlı şekilde sağlığına kavuşuyor. Siz de fizik tedavi görmek istiyorsanız, Türkiye’nin en başarılı fizik tedavi merkezlerinde Visit to be Treated aracılığı ile tedavi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek formu doldurmak. Bize ulaştıktan sonra uzmanlarımız bütçenize en uygun ve en başarılı tedavi merkezleri için size en kısa sürede dönecektir.