Kısıtlı zamanı olanlar için kısa sürede, hızlı diş estetiği yöntemleri yüzleri güldürüyor. Birçok yeni teknolojiye sahip olan ve profesyonel ekiplerle çalışan diş kliniklerinde özel cihazlar ile estetik dişlere kısa sürede sahip olunabiliyor. Üstelik alınan sonuca göre gayet uygun fiyatlarla işlemler gerçekleştiriliyor.

Cerec Cad/Cam sayesinde 1 günde estetik dişlere kavuşmak mümkün

Teknolojik gelişmeler diş estetiği alanına da yansıyor. Artık eskisi gibi kaşıkla ölçü almak gibi yöntemler git gide yok olmaya başlıyor. Bunların yerini kameralarla elde edilen dijital ölçümleme sistemleri alıyor. Günümüzde diş estetiği alanında kullanılan en yeni sistemlerden biri olan CEREC sayesinde eski tekniklerle 7-10 günde ancak yapılabilen diş ölçüm ve teknisyenlik işleri 1 günde halledilebiliyor.

Diş estetiğinde en sık kullanılan porselen diş teknolojisinde birçok seçenek, birçok uygulama bulunuyor. Zirkonyum da bunlardan biri olarak kişilere sunuluyor. Herhangi bir diş sorunu olmayan ama daha güzel görünümlü dişlere ve güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenler içinse Laminate Veneer yani halk arasında yaprak porselen olarak bilinen uygulama devreye giriyor. E-max –zirkonyum –laminate veneer gibi uygulamalar CEREC ile hızlıca yapılabiliyor. Dijital sistemde hata payı da minimuma iniyor.

Gülüş estetiği nedir? Nasıl yapılır?

​Gülüş estetiği tamamen kişiye özel hazırlanan yeni diş kalıplarıyla yapılıyor. Önce hazırlanan maket hastaya sunuluyor ve istenen revizeler yapılıyor. Gerçekte kullanılacak diş kaplamaları ise gelişen dijital sistemler sayesinde çok hızlı hazırlanabiliyor. 3-4 saat içerisinde dişlerin yapımı mümkün olabiliyor. Yani sabah diş kliniğine gelen bir kişi akşama yepyeni bir gülüşle klinikten ayrılabiliyor.

Gülüş tasarımında sadece dişler üzerinden hareket edilmiyor. Dudak, diş etleri ve ağzın genel yapısı da dikkate alınıyor. Bu yüzden örneğin ek olarak dudağa dolgu yapılabiliyor, dudak yanı düzeltmeleri vb. uygulamalar da yapılabiliyor.

Diş estetiği için dikkat edilmesi gereken hususlar

Diş estetiği yapılırken mutlaka sağlığın ön planda olması gerekiyor. Mesela diş köklerinde sorunlar varsa ya da temizleme veya dolgu gibi işlemler gerekiyorsa bunlara öncelik verilmesi ardından estetik dokunuşların yapılması gerekiyor.

 

Modern dünyanın hızlı zaman akışında artık her işlemin de hızlı olması gerekiyor. Diş estetiği alanına da yansıyan hız tutkusu sayesinde 1 günde gülüş estetiği yaptırarak daha hoş dişlere sahip olmak mümkün oluyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.