25 yıl önce askerlik görevini yaparken bir kaza geçirdi ve diz altından bacağı kesilmek zorunda kaldı. Ameliyatlar, tedaviler yıllarca sürdü. Şifayı visit to be treated aracılığı ile buldu.

Osman Bazarcı 49 yaşında. Tam 25 yıl önce elektrik çarpması sonucu dizinden aşağısı ampüte edildi. Vatani görevini 1990 yılında yaparken, yüksek gerilime takılarak dizinden aşağısını kaybeden Osman Bey, askeri hastanelerde neredeyse 20-25 operasyon geçirmiş.

Genç yaşta birinin bir uzvunu kaybetmesi hiç kolay değil. Üstelik 25 yıldır süren bir tedaviden sonra hala hayata devam etmek , hayata tutunmak büyük başarı ister.

Osman Bey’in hayata tutunma mücadelesi…

Askerlik görevini yaparken yaşadığı talihsiz olaydan sonra, 2,5 sene askeri hastanede kalıyor Osman Bey. Daha sonra 20 – 25 ameliyat geçiriyor. Ameliyatlardan sonra fizik tedavilere ve protez değişimlerine alışma süreci başlıyor. Tedavi görmek yorulan Osman Bey, Visit to be Treated aracılığı ile doğru merkezi bulmak için başvuruyor. Osman Bey şimdi 5 aydır tedavi görüyor.

Osman Bey’in hastalığı ve tedavi yöntemi nedir?

Osman Bazarcı, bundan 25 sene önce bir kaza geçirmiş, elektrikle yaralanma yaşayarak bacağını kaybetmiş. Elektrik yaralanmaları konusu aslında oldukça ciddi… Birçok hasar bırakabilen elektrik yaralanmalarından aslında ucuz kurtulmuş Osman Bey. Hayatını kaybetme riskiyle karşı karşı kalsa da hayata tutunmuş, çok zor dönemler atlatsa bile umudunu kaybetmemiş.

Osman Bey, hem beyin hasarı hem omurilik hasarı, hem boğazında doku kaybı hem de bir bacağında kuvvetsizlik diğerinde de amputasyona neden olan bir hasar oluşmuş. Bu sebeple de yalnızca tek bir doktorun ya da tek bir branşın tedavisi yetmemiş Osman Bey’i iyileştirmek için. Fiziksel tıp ve rehabilitasyon dışında; beyin cerrahı, omurilik cerrahı ve ortopedisyenin de müdahele etmeleri gerekiyor. Bu çok uzun bir süreç, dokuların iyileşmesi için zamana ihtiyacı var Osman Bey’in.

Osman Bazarcı’nın hastalığının tedavi şansı var mı?

Osman Bey gibi genç yaşta ampüte edilmiş hastaların normal hayatlarına dönmeleri uzun zaman alıyor.  Hastalarda psikolojik sorunlar  ortaya çıkıyor. Burada hasta doktor ilişkisi çok önemli.

Osman Bazarcı tedaviye ilk başladığı günlerde, morali oldukça bozukmuş, nerdeyse dokunsanız ağlayacak haldeymiş. Visit to be Treated aracılığı ile tedavisini gerçekleştiren doktoru ile oldukça iyi, sağlam ve güvene dayalı bir ilişki kurmayı başarmışlar.  Yaptıkları uzun sohbetler sırasında Osman Bey’in tedaviye olan inancı artmış. Her geçen gün tedavisine ve kendine olan inancı artan Osman Bey, her muayenede daha da iyiye gidiyor.

Osman bey’in yaşadığı bir mucize aslında. çünkü 25 yıldan sonra 4 aylık tedavi ile bu noktaya gelmesi büyük başarı. bu başarıda büyük pay sahibi doğru bir tedavi merkezi seçebilmek. Osman Bey’in her seansı yoğun geçiyor. Ama o moralli ve inançlı. Şifalı sularla dolu havuzdan , 2500 yıllık çamur tedavisine kadar her seansta sabırlı.

Tedaviye başladığından beri Osman Bey’in değişimi…

Tedaviye başladığında Osman Bye ciddi yürüyüş problemleri yaşıyordu. Koltuk değneği desteğiyle bile yalnızca kısa mesafeleri yürüyebiliyordu. Bunun dışında, sağ ayak bileğindeki yaralanma sonucunda anormal refleksler geliştirmişti. Sol dizi ve kalçasındaki kasılmaları, normal eklem hareket açıklıklarında kısıtlıklar mevcuttu.

Osman Bey’in durumu nasıl?

Osman Bey’e tedavisinde ilk olarak sağ ayak bileğine normal eklem hareket açıklığını arttırmak için skar doku masajı adı verilen masaj tekniği uygulandı.  Bununla birlikte eklem hareket açıklıklarında artış ve kısalmış olan normal eklem hareket açıklığını da tekrar geri kazanmak için çalışmalar yapıldı. Daha sonrasında germelerle yine mevcut olan bacak bölgesindeki kısalıklar azaltıldı. Yine normal eklem hareket açıklıkları arttırıldı ve daha sonra kas kuvvetiyle güçsüz olan kasları kuvvetlendirildi. Ondan sonra oturma dengesi ve ayağa kalkmayla denge koordinasyon egzersizleri çalışıldı. Bunlar ayakta durma için gerekli olan egzersizler… Daha sonrasında doğru yürüyüş patarni öğreterek düzgün yürüyüş paterni kazandı Osman Bey.

Osman Bey 10 seansta bir muayene ediliyor. Gelişimlere göre tedavilerde değişiklikler yapılıyor. Osman Bazarcı’nın bugünkü durumu ise aslında çok ibret verici bir durum. Tedavisindeki mucizevi gelişmeler, azim ve hırs diğer hastalara ilham veriyor. Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş ülkelerde de fizik tedavi merkezleri var. Ancak o ülkelerden  bir çok hasta Türkiye’yi ve Visit to be Treated aracılığı ile tedavi olacakları merkezleri tercih ediyor. Çünkü Türkiye’de sağlık o ülkeler kadar gelişmiş ama fiyatlar çok daha uygun.Bu nedenle de Türkiye sağlık turizminde lider ülke konumunda. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.