Günümüzde en büyük estetik sorunların başında saç dökülmeleri geliyor. Kadın ve erkekleri eşit derecede etkileyen saç dökülmesi sorunları ise günümüzde oldukça doğal yöntemler tedavi edilebiliyor.

BHT yöntemi de en doğal saç ekimi tekniklerinin en yenisi. Gelişen teknoloji ve bilim sayesinde her geçen gün tıbbi tedavilerde daha kolay, daha kalıcı ve daha sağlıklı yöntemler geliştirilebiliyor.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi özen  ve hijyen isteyen bir operasyon. .Saç ekiminin ertesi günü hasta pansuman için tedavi merkezine geliyor, ertesi gün yıkaması yapılıyor , hasta bilgilendiriliyor ve ardından ülkesine dönebiliyor.

Dünyanın bir çok ülkesinden hastalar saç ekimi için Türkiye’yi tercih ediyor. Üç gününü  alacak bu işlemden önce ya da sonra tatillerini yapıyorlar.

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu, bazen de foliküler ünite transplantasyonu olarak da adlandırılır), genellikle saçın bir kısmından, başın ve başın arka kısmından bireysel saç köklerinin çıkarılmasını içeren bir tür saç ekimi işlemi. Kişinin donör bölgesinden alınan kıl kökleri, kelleşmeye başlayan ya da kelleşen bölgeye implante ediliyor. İşlem sırasında, tek tek foliküller lokal anestezi altında çıkarılır.

Uzman mikro cerrahi iğneler kullanarak, greftleri almak için kafa derisi alanını uygun hale getiriyor. Ardından da orijinal saçlara uygun açıda ve doğallıkta olacak şekilde kıl köklerini yerleşiyor. Bu sayede en doğal ve sağlıklı görünümlü saçlara kısa sürede ulaşmak mümkün oluyor. FUE saç ekimi, uzman ellerde uygulandığında oldukça kısa sürede, kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkün.

Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler.

Fue yöntemi nedir?

FUE yöntemini foot yönteminden ayıran temel şeyi tek tek alındığı için herhangi bir yara izi söz konusu olmaması. Bu sebeple de operasyon sonrası iyileşme süresi çok hızlı gerçekleşir. Halbuki eski yöntem olan foot yönteminde arkada şerit şeklinde bir greft doku alınır. Bu sebeple de o dokunun tekrar dikilip o dokunun iyileşme süreci söz konusudur. Bundan dolayı da meydana gelen sikatrizan doku yara izi hem kişileri rahatsız edebiliyor. Bunun dışında, hem de görsel anlamda orada bir çirkin kötü bir görüntü veriyor. Halbuki fue yönteminde bu gibi olumsuzluklar bir şey söz konusu değil. İkinci günden itibaren tamamıyla suyla temz edip saçlı operasyon geçirmiş bölgesini yıkar ve yaklaşık 72 saatten itibarende görsel anlamda çok hızlı iyileşme süreci yaşanıyor.

BHT saç nakli nedir?

BHT, body hair transplant yöntemidir. Bu yöntemde, kişinin vücudundaki kıllardan faydalanılır. Alınan saç kökleri, tamamen kişinin kendi vücudundan alınır. Bu sayede de kişiye kendi, doğal kıllarından saç ekimi yapılır. FUE yöntemi ile aynı anda daha fazla saç teli nakledebilmek amacı ile de yapılabilmektedir. Bu faktörün dışında ise çok küçük açıklıklara yanık izlerine kaş ekiminde ve ensede yeterli saç olmadığı durumlarda vücuttan yararlanılabilen bir tekniktir.

Vücut, göğüs, bacak ve kol kılından saç ekimi yapılması konusunda ilerleyen başarılı çalışmalar günümüzde son hız devam ediyor. Kıl köklerinin transfer edileceği alanın geniş olması ve alım yapılacak bölgenin yetersiz olması sebebiyle BHT yöntemi imdada koşuyor.

BHT yöntemi nasıl yapılır?

BHT yöntemi yapılırken, FUE yönteminden faydalanılır. Ancak vücut kullarının yapısı ve saç kıllarının yapısı birbirinden farklıdır. Vücutta bulunan kıllar, yapı gereği daha kıvırcık bir durumdadır. Vücut kullarından yapılan ekimler, kendi yapısına uygun şekilde çıkar. Ancak belirli bir süre geçtikten sonra, nakil yapılan alanın uyumunun sağlanması ile saç kendi karakterine uygun olarak çıkar. Kılların transfer yapılacağı bölgenin genişliğine bağlı olarak, ilk olarak ense bölgesinden daha sonra ise göğüs, dış kol ve omuz bölgesinden sırayla ve titizlikle alım yapılır.

BHT yönteminde kıllar nereden toplanır?

BHT yönteminde ense bölgesinden ve vücut kıllarından toplanan kıl kökleri, nakil yapılacak olan alana orantılı bir şekilde dağıtılır ve ekim tamamlanır. Bu yöntem ile ekim yapılmazsa, nakil edilen greftler ilk çıktığı zamanki görüntüye sahip olur. Daha kıvırcık yapıya sahip olan vücut kılları bu sebeple de güzel görünmez. Bundan dolayı da nakil yapılan kıllar yani greftler, saç yapısına adapte olduktan sonra en doğal görünüme kavuşmak mümkün olur.

Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken; vücut kıllarından alınacak greft sayısı çok fazla olmadığıdır. Bu operasyon planlanırken bu konuda dikkatli olunmalıdır. Yalnızca uzman, deneyimli ve profesyonel kişilerce bu işlem yapılmalıdır.

Siz de en doğal saç ekim yöntemlerinden yararlanmak istiyorsanız, ekilen saçların dışarıdan fark edilmemesini ve en ideal görüntüsüne kavuşmasını istiyorsanız bize formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin en başarılı saç ekim uzmanları ile en doğal, en gür ve sizi en çok tatmin edebilecek, özlediğiniz saçlara, en uygun bütçe ile kavuşmanız Visit to be Treatet aracılığı ile kavuşabilirsiniz.