İşi nedeniyle Belçika’da yaşıyor. Onun saçları ile sorunu uzun yıllar önce başladı ve bazı hatalı kararlar sonucunda saçları döküldü. Saç ekimi, özen ve deneyim isteyen oldukça titiz bir işlem.9

İhtiyacı yokken bir arkadaşının protez yaptırması ile bu yola giren ancak protez kullandıktan sonra umduğunu bulamayan beyefendi, ne yazık ki hayal kırıklığına uğradı. Protez sebebiyle, mevcut saçları da daha hızlı döküldü. Bu yüzden de saç ektirmek zorunda kaldı. Yaklaşık olarak 10 sene önce saç ektirdi ve ilk ekimi eski dönemde olduğu için FUE yöntemi ile yaptıramadı. Fut yöntemi ile ekilen saçlar ise, yüzde yüz tatmin sağlamadı. Ameliyatın ikinci seansı ise 5 sene sonra, FUE yöntemi ile yapıldı. Ancak gene de memnun kalmadı. Bu yüzden doğru tedavi merkezi için araştırmalara başladı ve Visit to be Treated’i buldu.

Devamlı olarak saç ektirebileceği başarılı bir yer arayışı içinde olan Levent Bey, bu araştırmaları ilk önce yurt dışında yaşadığı için oralarda yaptı.  Levent Bey önce protez kullandı. Saçlarının dökülmesi ile 10 yılda iki saç ekim operasyonu yaptırdı yurtdışında. Sonuç ikisinde de başarısız oldu.

Saçları genç yaşlarda seyrekleşmeye başladığında, genetik yapı kaynaklı saç dökülmesi ile karşılaştı.  Bu sebeple de panik yaşamaya başladı ve araştırmadan protez çözümüne yöneldi. Bu yöntem işe yaramayınca, fut sistemi ile saç ektirdi. Ancak bu yöntem de hayal kırıklığı yaşattı. Daha sonra visit to be treated aracılığı ile en doğru tedavi merkezini buldu ve işlemlere başladı. İşlemden önce yanlış uygulamalar sebebiyle saç derisinde deformasyonlar oluşmuştu. Estetik görüntüden uzak bir yapıdaydı. Şimdi ise saçlarından çok memnun ve olabilecek en doğal saç görüntüsüne kavuştu. Eski işlemlerden kalma deformasyon sorunları da ortadan kalktı.

Levent Bey, Belçika’da güzellik yarışmasında jüri üyesi, yani medyatik biri. O yüzden de görünüm onun için çok önemli. Kullanılan eknikler, saç ekimi sonrasında uyguladığı kök hücre tedavisi ve ilgiden dolayı çok memnun.

Günümüzün en büyük estetik problemlerinin başında saç dökülmesi geliyor. Saç dökülmesi; kadın ya da erkek herkesin ortak problemi… Bu sorunun en doğal ve başarılı yöntemi ise Fue tekniği ile yapılan saç ekimi.

Saç ekimi özen  ve hijyen isteyen bir operasyon. .Saç ekiminin ertesi günü hasta pansuman için tedavi merkezine geliyor, ertesi gün yıkaması yapılıyor , hasta bilgilendiriliyor ve ardından ülkesine dönebiliyor.

Dünyanın bir çok ülkesinden hastalar saç ekimi için Türkiye’yi tercih ediyor. Üç gününü  alacak bu işlemden önce ya da sonra tatillerini yapıyorlar.

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu, bazen de foliküler ünite transplantasyonu olarak da adlandırılır), genellikle saçın bir kısmından, başın ve başın arka kısmından bireysel saç köklerinin çıkarılmasını içeren bir tür saç ekimi işlemi. Kişinin donör bölgesinden alınan kıl kökleri, kelleşmeye başlayan ya da kelleşen bölgeye implante ediliyor. İşlem sırasında, tek tek foliküller lokal anestezi altında çıkarılır.

Uzman mikro cerrahi iğneler kullanarak, greftleri almak için kafa derisi alanını uygun hale getiriyor. Ardından da orijinal saçlara uygun açıda ve doğallıkta olacak şekilde kıl köklerini yerleştiyor. Bu sayede en doğal ve sağlıklı görünümlü saçlara kısa sürede ulaşmak mümkün oluyor. FUE saç ekimi, uzman ellerde uygulandığında oldukça kısa sürede, kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkün.

Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler.

Fue yöntemi nedir?

FUE yöntemini foot yönteminden ayıran temel şeyi tek tek alındığı için herhangi bir yara izi söz konusu olmaması. Bu sebeple de operasyon sonrası iyileşme süresi çok hızlı gerçekleşir. Halbuki eski yöntem olan foot yönteminde arkada şerit şeklinde bir greft doku alınır. Bu sebeple de o dokunun tekrar dikilip o dokunun iyileşme süreci söz konusudur.  Bundan dolayı da meydana gelen sikatrizan doku yara izi hem kişileri rahatsız edebiliyor. Bunun dışında, hem de görsel anlamda orada bir çirkin kötü bir görüntü veriyor. Halbuki fue yönteminde bu gibi olumsuzluklar bir şey söz konusu değil. İkinci günden itibaren tamamıyla suyla temz edip saçlı operasyon geçirmiş bölgesini yıkar ve yaklaşık 72 saatten itibarende görsel anlamda çok hızlı iyileşme süreci yaşanıyor.

Peki, fue yönteminde iz kalır mı?

Gelişen teknolojiler sayesinde saç ekimini doğal ve mükemmel hale getirdi. Bu sayede de hiçbir iz kalmadan, oldukça başarılı ve doğal duran saç ekimleri yapılabiliyor.

Siz de tatil için Türkiye’ye gelmişseniz ya da saç ektirmek istiyor ve kısa sürede tamamlanmasını istiyorsanız yalnızca 3 gününüzü ayırarak, hayal ettiğiniz saçlara kavuşabilirsiniz. Visit to be Treated aracılığı ile Türkiye’nin en başarılı saç ekim merkezlerinde, gür, doğal ve kalıcı yöntemlerle saç ekimi yaptırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise formu doldurmak.