Koltuk Altı Terleme Tedavisi (MiraDry)

Terleme, fizyolojik bir olay olmakla beraber insanların pek hoşuna giden bir durum olmadığı aşikardır. Tıp literatürüne bakıldığında da tüm sağlıklı insanlar için vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlamaya yarayan fizyolojik bir olay olarak kabul edilir. Aslında vücudun doğal bir eylemidir. Ancak bazı insanlar çeşitli nedenlerle aşırı terlerler ve bu terleme neticesinde ortaya çıkan koku hem terleyen kimsenin kendisine ve hem de çevresindeki insanlara rahatsızlık verir.

Türkiye’de bugün dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen hastalara hizmet veren dev sağlık kuruluşları var. Sizleri bunlarla ve her türlü sağlık problemleriniz için yeni tedavi teknolojilerini dünyada ilk kez uygulayan sağlık merkezleri ile  buluşturuyoruz. Bu merkezlerde terleme tedavisi de başarı ile yapılıyor.

Aşırı terleme normal cildin kuruluğunu gidermek için ter bezlerinin çok fazla çalışmasıdır

Aşırı terlemeyi, normal cildin kuruluğunu gidermek için ter bezlerinin çok fazla çalışmasıyla açıklarız. Yani  elbiselerimizde kol altları ıslanıyorsa, yüzünüzden damla damla ter akıyorsa, elleriniz bir başkasıyla tokalaşmayacak kadar çok terliyorsa veya ayakkabılarımızdan çoraplarımız ıslanacak kadar terleme oluyorsa ve sizde bu terleme varken çevrenizdeki diğer insanlarda bu kadar terleme yoksa siz aşırı terliyorsunuz demektir .

Hiperhidroz yani aşırı terleme rahatsızlığı olduğu nasıl anlaşılır?

Özellikle koltuk altı terlemesinde, el ve ayak terlemesinde bu bölgeler için terleme testi dediğimiz bir testimiz var. Bu testimizi yaptığımızda bakıyoruz terleme bölgelerinde normal insanlarda el de avuç içinde veya ayakta terleme testi yapıldığında mor alanlar çok az gözükür. Bu terleme testi sonucunda eğer kişinin morlukları çok fazla çıkıyorsa, renklenme çok fazla oluyorsa Hiperhidroz yani aşırı terleme rahatsızlığı söz konusu demektir.Yöntemlerin hepsi ya geçici ya da ameliyat gerektiren tedavilerdir.

Terleme şikayeti olanlar genelde deodorant ile kokuyu bastırmaya

Terleme şikayeti olanlar genelde deodorant ile kokuyu bastırmaya ya da kulaktan dolma şeylerle terlemeyi azaltmaya çalışırlar, çok sıcak yerlerde ve çok kalabalık yerlerde durmamaya özen gösterirler ve fakat bunların hiç biri çözüm olmaz.

Doktora gittiğinizde doktor size elektroliz dediğimiz bir yöntem uygular. 2 haftada bir gidersiniz ellerinizi ayaklarınızı bir sıvının içine koyar, elektroliz dediğimiz yöntemi ile terleme azaltılmaya çalışılır.Fakat bu kalıcı bir çözüm değildir.

Peki terleme ameliyatı çözüm müdür?

Dünyada yaygın olarak en çok kullanılan terleme tedavi yöntemi ise o terleyen yerlere botulinum toksin dediğimiz botox uygulaması yapılır ya da terlemeyle ilgili terleme ameliyatı yapılır. Bu ameliyatta terleme bezlerine giden sinirler klampe edilir. Bakıldığında bazı tedaviler ameliyat ile bazı tedaviler de ise 2-3 ayda bir düzenli olarak doktora gitmek gerekir.

Elektrolizde ise haftada bir sürekli hastaneye gidip bu tedavileri düzenli yaptırmak gerekir. Kısaca aşırı terlemenin kalıcı tedavisi ameliyat gerektirmekte iken, geçici tedavileri ise sürekli belli aralıklarla doktora gitmeyi gerektirir.

Aşırı terleme yaşayanların ameliyatsız tedavisi mümkün müdür?

Aşırı terleme probleminize çözüm var. Üstelik ameliyat olmadan ve sürekli doktora gitmeye gerek kalmadan. Miradry denilen bu yöntemle aşırı terlemenin son birkaç yıldır ameliyatsız çözümü bulundu.

Aşırı terlemenin son bir kaç yıldır ameliyatsız çözümü Japon ve Amerikan ortak yapımlı bir makine sayesinde bulundu. Bu makinenın adı Miradry. Miradry da şöyle bir sistem var; Ultrason gibi bir alet aslında ama baktığınız zaman mikrodalga teknolojisiyle çalışıyor. Son teknoloji bir alet ve bu aletle terleme özellikle kol altı için üretilen başlığı var ve tek seansta sizi tamamen terlemekten kurtarıyor .

Miradry tamamen ter bezlerine yönelik bir tedavi

Miradry tamamen mutfaklarda da sürekli kullandığımız mikrodalga fırınların teknolojisi ile çalışıyor ve hidrojen atomuna yönelik bir tedavi uygulaması yapıyor. Öncelikle kol altında uygulama yapılacak bölge belirleniyor ve terleme testi yapılıyor.  Terleyen bölge tespit edildikten sonra çiziliyor ve o bölgelere miradry ile atışlar yapılmaya başlanıyor. Bu atışlar mikrodalga bombaları dır. Bu mikrodalga bombalarıyla ter bezlerini %82 oranında tahrip edilerek tedavi ediliyor.  %18 lik kısmıyla da normal terleyen insanlar seviyesine iniyorsunuz. Miradry tamamen ter bezlerine yönelik bir tedavi. Ameliyatla ter bezine giden sinirleri klampe edilir,  botoxla ter bezine giden sinir uyarıları bloke edilir ama miradry yöntemi ile tedavi de direk ter bezleri bloke edilir. Mikrodalga tekniğiyle ter bezlerini küçültülür ve terleme bezlerinin terleme yeteneğini elinden alınır .

Eğer % 18lik kısmı bırakılmazsa kol altı kuruyor ve kaşıntılar, yaralar oluşur. Belli bir yağlanma ve  terleme için % 18lik kısım bırakılıyor. Çünkü vücudun terlemesi de doğal bir ihtiyaçtır ve gereklidir. Bu yöntemin vücuda herhangi bir zararı yok. Üstelik bir saat gibi kısa bir sürede uygulanıyor.

Uyguladığımız Miradry Tedavisi güvenli midir?

Uyguladığımız teknoloji güvenli midir? Her şeyden önce Miradry FDY onaylı olan bir makine. FDY onayı almak çok kolay değildir ve yıllarca test edilip denendikten sonra Fdy onay verir. Miradry Amerikan gıda ve ilaç dairesinden onay almış bir teknolojidir ve bu nedenle tamamen güvenlidir.

Bu teknoloji dünyada da çok az klinikte kullanılıyor. Türkiye’de ise sadece belli başlı kliniklerde var. Üstelik yurt dışında bu işlem oldukça pahalıdır. Türkiye’deki kliniklerde ise hem bekleme sırası yok hem de ücretler diğer ülkelere göre çok daha uygun.

Eğer siz ya da bir yakınınız aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız

Eğer siz ya da bir yakınınız aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız, gördüğünüz tedavilerden bir sonuç alamıyorsanız, vakit kaybetmeden http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın ve bu son teknoloji ile ameliyat olmadan terlemeden kurtulun. Uzmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişim kurarak uygun bir bütçe ile tedavi planlaması sunacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ” Formu doldurmanız yeterli” .