Genç ve güzel kalmak hem kadınların hem de erkeklerin hayali.  Yaşımızın ilerlemesiyle ciltlerimiz yaşlanıyor. En başta cilt kolojenimiz bozuluyor. Bu yüzden de ciltte kırışıklıklar ve aşağıya doğru sarkmalar meydana geliyor.

Gözaltı ve yanaklardaki yağ dokusu eridiğinde, cilt kalitesi bozulduğunda, cilt aşağıya sarkar. Aşağıya sarkınca da çizgiler belirginleşir. Ağız çevresindeki çizgiler belirginleşmeye başlıyor. Öte yandan boyunda kırışıklıklar artıyor ve aynı şekilde boyun derisi sarkıyor.

Gelişen Tıp ile birlikte insan ömrü uzadı. Ömrü uzayan insanoğlunun karşısına bu kez de yaşlılığı önleme isteği çıktı.

Cildimizin daha genç görünmesi mümkün mü?

Daha genç görünmek mümkün. Hedef aslında daha genç görünmek ya da 10 yaş genç görünmek değil de daha iyi görünmek, daha mutlu hissetmek, kendini estetik, kozmetik olarak güvende hissetmek.

Ameliyatlı estetik bir çok kişiyi korkutuyor. Genel anestezi alma, ameliyat sonrası iyileşme dönemi gibi nedenler, bir çok kişiyi tedavi olmaktan alıkoyuyor.

Tedavi yöntemleri cerrahi mi oluyor?

Türkiye’de de birçok yöntem var. Ameliyata göre riskleri çok daha düşük, çok daha kolay uygulanan yöntemler.  Çok basit anestezi krem anestezisi ile ya da basit bir deri altı anestezisi ile uygulanabilen yöntemler bunlar. Dolayısıyla hasta basitçe, normal polikliniklerde bu işlemi yaptırıp kendi işine geri dönebiliyor.  Örneğin eskiden cilt sarkmalarında ameliyatla direkt olarak yüz germe yapılırdı. Kaş kaldırma için direkt ameliyat yapılırdı. Günümüzde ise bu işlemler dolguyla tredrefling adı verilen yöntemle çok daha kolay şekilde yapılabiliyor.  Bu sayede hasta daha az acı çekiyor, daha az evde kalması gerekir ya da direkt işine dönebiliyor.

Son yıllarda iple cilt germe yöntemi de oldukça trend. Özellikle Kore’den tüm dünyaya yayılan bir teknoloji. Türkiye’de de çok yaygın bir şekilde uygulanıyor.  Dolgu ve botoksun yapamadığı bazı işlemler, bu yöntemle de yapılabiliyor.

Bütün ameliyatsız estetik tekniklerin yanında 2500 yıldır uygulanan doğal su ve çamur tedavisi de cildi gençleştiriyor ve kendinizi zinde hissetmenizi sağlıyor.

filir çeşitleri ile botox çeşitleri nedir?

Botoksun etki süresi 4 ay. 3 ayda geri gelmeye başlıyor. 4 ayda tamamen eskiye dönüyor. Türkiye’de en çok sorulan soru; botoks uygulandığında ve etkisi geçtiğinde daha kötü olur mu? Oluyor. Ne dolguda, ne botoksta ya da diğer estetik uygulamalarda daha kötüye bir dönüş yoktur. Tam tersi şekilde aslında cilt daha da güzelleşir. Düzenli yaptırıldığında da etki kalıcı hale geliyor.

Türkiye’de izinli  kullanılabilen, 2 marka botoks bulunuyor. Bunlar onaylı ürünler ve her ikisinde de etki süresi aynı. Tek önemli nokta ise, düzenli olarak yaptırılması. Düzenli olarak yaptırıldığında kırışıklıklar yumuşuyor ve aralıklar uzuyor.

Dolgu nedir?

Dolguda çok farklı ürünler kullanılabiliyor. Örneğin hyaluronik asit, en sık kullanılan dolgu çeşidi. Genellikle orta yüz için uygulandığında yaklaşık etki süresi 8-12 ay oluyor. Göz altında yaklaşık 8-12 ay etkili oluyor.

Dudak çok hareketli bir organ olduğu için ancak dudakta bu etki süresi biraz kısalıyor. Bu süre yaklaşık olarak 4-6 ay etkili.

Botox ve dolgunun yan etkileri yok denilecek kadar az. Elbette doğru bir merkezde ve doğru doktora yaptırırsanız geçerli bu durum bu.

Cilt germe nedir?

İp ile cilt germe sık sık uygulanan oldukça başarılı bir yöntem. Günümüzde dolgu ve botoks dışında kişinin ihtiyacına göre yöntemler uygulanabiliyor. Örnek olarak mezoterapi ve ip ile cilt germe yöntemleri sık sık uygulanıyor. İp ile cilt germe yönteminde çok ince iğnelerin içinde ya da paralelinde onlara yapışık bir şekilde ipler bulunuyor. Bu ipleri krem anestezisi ile ya da deri altına iğne yaparak cildin içine enjekte ediliyor. Bu iplerin kalın olanları; balık kılçığı gibi kılçıklar içeriyor. Bu yöntemler cilt içine enjekte edildiğinde ve doğru yöntemle masaj yapıldığında, deri altı yağ dokuyu yukarıya doğru çekiyor ve dolayısıyla deride belirgin bir lifting sağlamak söz konusu oluyor.

İp ile cilt germe yöntemi hem ciltte bir sıkılaşma sağlıyor hem de cildi yukarıya doğru çekiyor. Türkiye’de daha çok örümcek ağı olarak da isimlendiriliyor. Bu yöntemde çok sayıda ince ipler, birbirine paralel bir şekilde, dik bir şekilde her iki yüze de yerleştiriliyor.  Sonrasında bunlar eriyene kadar ciltte bir iskelet oluşturup sıkılaştırarak cildi yukarı kaldırıyor. Etki süresi yaklaşık 8-12 ay sürüyor. Ama bazı ipler var ki bunların etki süresi tercih edilirse daha da uzun olabiliyor.

Siz de kırışıklıklarınızdan şikayetçiyseniz ya da ilerde cilt yaşlılığını engellemek isterseniz formu doldurmanız yeterli . Türkiye’nin en başarılı merkezlerinde, ameliyatsız estetik yöntemleri ile gençleşmeniz mümkün. Hem tatil yapmak hem de gençleşmek isterseniz  Visit to be Treated aracılığı ile arzu ettiğiniz gençliğe kavşulabilirsiniz. Uzmanlarımız en uygun bütçe ile size dönüş yapacaktır.