Zaman hızla geçiyor ve yıllar yüzümüzde çizgiler bırakıyor ama artık farklı yöntemler sayesinde yaşlanmayı geciktirmek ve sürekli genç görünmek mümkün oluyor. Estetik ve plastik cerrahi kliniklerinde her türlü estetik hizmeti veriliyor. Uygulamaların arasında ameliyatsız estetik yöntemleri de yer alıyor.

Çene estetiği nedir?

Genelde çenesi çok küçük olanlar çene estetiğine başvuruyor. Operasyon yağ enjekte edilerek yapılıyor. Yüz ile çene arasındaki orantısızlık gideriliyor.

Estetik operasyonlarda başarının sırrı nedir?

Estetik operasyonlarda doğallığa önem verilmesi gerekiyor. Hastanın istekleriyle doktorun önerileri bir araya geldiğinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkıyor.

Yüz gençleştirmede uygulanan ameliyatsız estetik yöntemleri nelerdir?

Yüz gençleştirme için birçok işlem uygulanabiliyor. Çeşitli peelingler, botox, yüze askı işlemleri bunlar arasında yer alıyor. Mesela kaş bölgesi, yanak bölgesi, boyun bölgesi, hatta dudak ve şakak bölgesi asılabiliyor. Bunlar çok kısa süreli pratik işlemlerle yapılıyor. Gerekli bölgelere yağ enjeksiyonları ve hazır dolgular uygulanabiliyor.

Botox vücudumuzun hangi bölgelerine uygulanıyor?

Estetik yaptırmak isteyenlerde en çok uygulanan işlemler arasında ise botoks bulunuyor.

Yüzde botoks uygulanırken hedef aydınlık bir yüz ve taze bir bakış elde etmek oluyor. Botoks sayesinde mimik kırışıklıkları yok oluyor. Yani kaş çatıldığında, alın kaldırıldığında oluşan kırışıklıklar botoks ile yok edilebiliyor.

Botoks terlemeyi de azaltıyor, ter bezleri üzerine etki ediyor. Bu sebeple koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı terlemesi tedavisinde de kullanılıyor.

Aşırı kaslanmanın olduğu sporcu bacaklarının ya da genetik faktörlerle çok kaslı olan bacakların inceltilmesinde de botoks tedavisine başvuruluyor.

Botoks estetik alanı dışında da kullanılıyor mu?

Botox sadece estetik amaçlı kullanılmıyor. Migren tedavisinde de kullanılıyor. Diş hekimleri de diş gıcırdatma vakalarında botoks kullanabiliyor.  Ayrıca çenesi kalın olan kişilerde çene inceltme işlemi botox ile de yapılabiliyor.

Yüzde botoks uygulaması doğal durur mu?

Yüze yapılan botoks işlemi estetik bir işlem gibi görülmüyor. Uygulama yapılan kişiler kendini daha güzel ve çekici hissediyor. Yüze bir aydınlık geliyor. Aslında iyi uyunan bir gecenin ardından yüzde olan dinç ifade elde ediliyor.

Yaşlanmayı geciktiren yağ dokusu enjeksiyonu

Yüze en çok uygulanan estetik işlemlerden biri yağ dokusu enjeksiyonu oluyor.

Karından ince iğnelerle yağ alınıyor. Daha sonra bunlar özel bir hormonla birleştiriliyor. Ardından oluşan madde ihtiyacı olan bölgelere enjekte ediliyor.

Yağ dokusu enjeksiyonu oldukça tercih edilen tekniklerden biri oluyor. Bazı kliniklerde bu yöntem yüz germe ve cilt yenileme işlemleriyle kombine şekilde de uygulanıyor.

Ameliyat olmak istemeyen hastalar için hazır dolgular da bulunuyor. Hyronik asit içeren hazır dolgular en geç 1 sene bir buçuk sene içinde eriyorlar. Bunlar da tercih edilebiliyor ama tabi cilt gençleştirme gibi bir etkisi yağ enjeksiyonu kadar olmuyor.

Asma tekniği ile gençleşmek

Göz çevresi, gençlik ve güzellik algısının oluşmasını sağlayan en önemli yüz bölgesi olarak tanımlanıyor.  Göz çevresine yerleşen sarkmalar, çöküntüler ve katlanmalar yorgun bir görünüme sebep oluyor ve yaşlı gösteriyor. Ancak çeşitli tekniklerle bu yorgun ve yaşlı görüntüyü yok etmek mümkün oluyor. Kaş asma tekniği de bu yöntemler arasında yer alıyor.

Özellikle genç orta yaş grubunda, yüzün çeşitli bölgelerinde sarkmalar oluyor. Bunların giderilmesi, daha gergin bir görünüme kavuşturulması için kaş asma tekniği kullanılıyor. Böylece oldukça hızlı bir şekilde, lokal anesteziyle hemen olumlu sonuçlar alınıyor.  Askı yöntemi kaşlar dışında şakak, yanak, boyun gibi bölgelerde de kullanılıyor.

Bazı kişilerde kaşın altındaki doku o kadar fazla oluyor ki hasta ileriyi yeterince net göremiyor. Kaşın altındaki doku askıyla asılıp kaldırılsa bile bu yeterli olmayabiliyor. Bu durumlarda üst göz kapağının üzerindeki fazla deri, göz kapağı kıvrımından minik bir kesiyle alınıyor. Oradaki fazla doku çıkarılıyor ve tekrar dikme yapılıyor. Lokal anesteziyle yapılan işlemden 3-4 gün sonra dikişler alınıyor. 1 hafta sonra da iyileşme büyük ölçüde tamamlanıyor. 1 ay sonra ise artık yüz doğal görünümüne kavuşuyor. Aynı işlemler alt göz kapağına da uygulanabiliyor. Alt göz kapağındaki çukurluk öncelikle yağla veya hazır dolgularla dolduruluyor. Eğer düzelme olmuyorsa, alt göz kapağın kıvrımından çıkarılması gereken dokular çıkarılıyor veya yapılması gereken işlem yapılıyor. Fazla deri çıkarıldıktan sonra dikim yapılıyor. Göz kapağı neredeyse hemen hemen hiç iz kalmayan bölgelerden biri olduğu için estetik olarak oldukça iyi sonuçlar alınabiliyor.

Lazer ile cilt gençleştirme

Cilt gençleştirme için özel lazer cihazlarıyla kırışıklıklar düzleştirilebiliyor. Ameliyatsız estetik yöntemleri arasında bulunan lazer tedavisi en çok yüz, el ve boyun bölgesine yapılan uygulama sayesinde 1-3 seans gibi kısa bir süreden sonra sonuç alınıyor.

Ameliyatsız estetik alanında kullanılan lipoliz yöntemi ile vücut şekillendirme

Bölgesel incelmenin sağlandığı soğuk lipoliz sayesinde hiçbir yan etkiye maruz kalmadan daha fit görünmek mümkün oluyor.

 

Genç kalmak isteyen ve estetik görünüme önem verenler için artık birçok farklı uygulama bulunuyor. Özel güzellik kliniklerinde, uzman kişilerin dokunuşlarıyla baştan yaratma işlemleri gerçekleştiriliyor. Özellikle ameliyatsız estetik işlemleri büyük ilgi görüyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.