Önceki yazılarımızda şeker hastalığından ve şeker hastalığının hayatımızı nasıl olumsuz etkileyebileceğinden bahsetmiştik. Fakat birçok kişinin kabusu haline gelen şeker hastalığından cerrahi operasyon ile kurtulmak mümkün.

Pek çok insan gibi diyabet mağduru olan Emine Hanım’ın hikayesinden kısaca bahsetmiştik, şimdi Emine Hanım’ın geçirdiği operasyona biraz daha yakından bakalım. Emine Hanım uzun yıllar şeker hastalığıyla mücadele ediyordu. Günde beş farklı ilaç kullanıyor bunların yanında insülin alıyor ve pek çok başka hastalıkla daha mücadele ediyordu. Şeker hastalığının hayatını bu kadar kısıtlamasından dolayı oldukça şikayetçiydi.

Emine Hanım uzun yıllar şeker hastası olarak yaşadı. Çok ciddi kilo fazlalığı vardı, yürümekte güçlük çekiyordu, kalp hastasıydı. Bunun dışında gözlerinde ve karaciğerlerinde problem vardı. Kendisini sağlıklı hissetmiyordu. Bir başka doktorun tavsiyesi ile Metabolik Cerrahi Merkezine, doktor Alper Çelik’e başvurdu.

Ameliyata Hazırlık Süreci

Bir birey metabolik cerrahi için başvurduğunda yapılan testler ona faydalı olup olamayacağını gösteriyor. Eğer pozitif bir sonuç ortaya çıkarsa yani vücut hala insülin üretiyorsa ama bunu kullanamıyorsa ameliyatla bunun çözülebileceği ortaya çıkıyor. Bu aşamada ikinci bölüme geçiliyor, yani hangi ameliyat kişiye daha uygundur bu belirleniyor ve vücudun bu ameliyata hazır olup olmadığı test ediliyor. Tüm bunlara karar vermek için tepeden tırnağa bir kontrol gerekiyor. Bu kontrol yaklaşık bir buçuk gün sürüyor. Emine Hanım’ın vücudunun insülin ürettiği ama kullanılamadığı, tip 2 diyabet hastası olduğu yapılan testler sonrası anlaşılmış ve ameliyata karar verilmiş.

Emine Hanım’ın Ameliyatı

Emine hanım eğer ameliyat olmasaydı organ kayıpları yaşayacak, kilosundan kaynaklanan sağlık sorunları ile uğraşacak yani yavaş yavaş ölüme gidecekti. Emine Hanım’ın ince bağırsaklarının en son kısmı alınıp midesinin alt kısmına bağlantı yapılarak tedavi edilmiş. Bu işlem hem emine Hanım’da efektif bir iştah kontrolü sağlamış hem de kilo kontrolünü buna ek olarak midesinin sol dış kısmı da kapatılıp dışarı alınmış. Emine hanım 1 yıllık süre zarfında yaklaşık 36 kilo verdi. Artık tamamen sağlıklı bir insan.  Emine Hanım’ı ameliyatla şeker hastalığından kurtaran Alper çelik ve ekibi bu konuda çok tecrübeli. Dünyada bu ameliyatı gerçekleştiren 10 doktor var ve bunlardan biri de Alper çelik. Kazandığı uluslararası başarılar, ameliyatlarda sağladığı yüzde 92 başarı ile tüm dünyaca tanınan bir isim.

Ameliyattan Sonra Neler Değişti

Emine hanım ameliyattan önce 103 kiloydu, şimdi 66 kilo. Hayatında neler değişti derseniz, çok şey değişti. Önceden sürekli uyuyan bir insandı ve halsizlik çekiyordu, bir çay demlemeye bile hali yoktu. Şimdi ise çok daha enerjik ve hareketli, özgüveninin yükseldiğini söylüyor. Emine hanım 6 çocuk annesi, 8 tane torunu var, artık onlarla vakit geçirebiliyor

hpv

Eğer siz de tip2 diyabet hastasıysanız ve şekerinizi bütün kurallara uymanıza rağmen kontrol altına alamıyorsanız çok geç olmadan tedavi veya kontrol amaçlı Türkiye’ye gelip en iyi şekilde hizmet alabilirsiniz www.visittobetreated.com adresinden bize başvurun. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece “Formu doldurmanız yeterli”.