Altın bakım, adını altının zenginliğinden alan ve cildinize yepyeni bir görüntü veren bir tedavi yöntemidir. Cilt bakımı için kullanılan pek çok yöntem vardır. Kadim tarihlerden bu yana kullanılan bakımlardan bir kısmı da altın kullanılan yöntemlerdir. Cilt için pek çok faydası olan altın tozu uygulamaları günümüzde de kullanılmaktadır.

Altın bakım anında restorasyon sağlar

Altın Maske tedavisi, maske olarak kullanıldığında cilde anında restorasyon sağlar. Cilde hücreleri besleyen güçlü bir altın renkli iksir bırakılır.

Genellikle tek başına bir tedaviden ziyade, Altın Maske, takviye tedavi olarak kullanıldığında tedavinin birkaç hafta içinde, cilt hidrasyonunda, dokuda ve tonda genel bir iyileşme görülebilir. Yeni kollajen ve kan damarları üç ila altı hafta sonra büyümeye başlar ve ince çizgiler ve kırışıklıkların azalması ve hacim düzeltmesi ilerleyen üç ila altı ay içinde gerçekleşir.

Altın tozunun cilde pek çok faydası vardır. Bunlar;

 • Altın tozu siyah noktaları azaltırken kırışıklıkları giderir.

Siyah noktalardan arınmış bir cilde sahip olmak her kadının arzusudur. Kırışıklıklar ve siyah lekelerden kurtulmak için altın kürü yöntemi kullanılır. Altın hücreleri etkiler ve cildin esnekliğini artırır. Bu şekilde kırışıklıklar, ince çizgiler, cilt lekeleri ve siyah noktalar için kullanılır. Cildin yenileyerek genç görünmesini sağlar.

 • Altın tozu cilt hücrelerini uyarır:

Altın içerisindeki bulunan iyonlar hücrelerimizi geliştirir ve kan dolaşımını da teşvik eder. Deri hücrelerinin metabolizmasını hızlandırır ve ciltten toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Hücreleri uyarmakta etkilidir. Sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için altın maske uygulanabilir.

 • Altın tozu yaşlanma belirtilerinin önüne geçer.

Ciltte görülen kuruluk kırışıklığa ve erken yaşlanmaya neden olur. Altın maske cilt kuruluğunu azaltırken, cildin metabolizma hızını artırmayı sağlar. Cildin erken yaşlanma belirtilerini geciktirmek için de kullanılır.

 • Altın tozu cilt rengini açmak için kullanılabilir:

Altının cilt bakımı için asırlar öncesinde Kleopatra tarafından da kullanıldığı söylenmektedir. Altın maskesi cildi hem gençleştirir hem de cildin renginin açılmasına da yardımcı olur. Cildin  genç, daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

 • Altın tozu kolajen tükenmesini yavaşlatır:

Altın Maske tedavisi, kolajen üretimini ve cildin yenilenmesini teşvik etmek için trombositlerin ve büyüme faktörlerinin kendi kanınızın iyileştirici gücünü kullanır. Tedavi yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya ve tersine çevirmeye yardımcı olur. Cildin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar. Vücuttaki kolajen düzeyi 25 yaşından sonra azalmaya başalar. Bu da cilt üzerinde bazı olumsuz değişikliklere neden olur. Altın maskesi cildin kendini yenilemesine yardımcı olur ve kolajen tükenmesini yavaşlatır.

 • Altın tozu güneş yanıklarını tedavi edebilir:

Güneş ışınları cilt sağlığı olumsuz etkiler ve cildin yıpranmasına neden olurken cildi kurutur. Deride siyah nokta üretimine neden olur. Altın maske ile cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruyabilirsiniz.Altın tozu cilt esnekliğini artırır.Altın kuruyan ciltlerde cildin esnek yapısının korumasına yardımcı olur. Ciltte ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıkları da engeller.

 • Altın tozu sayesinde cildin ışıltısı artar.

Altın maske cildin nem seviyesini korumaya yardımcı olur. Altın maske cilde ışık ve aydınlık verir. Daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Altın bakım erken yaşlanma, ciltte kırışıklık ve bronzlaşma gibi

Altın maskesi günümüzde en sık kullanılan çözümlerden biridir. Yaygın olarak kullanılmaktadır. Altın ile yapılan tüm cilt bakımı uygulamaları cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Bu maske cilt tonunu dengeler ve kolajen tüketimini yavaşlatırken cildin esnekliğini arttırır. Aynı zamanda cilt hücrelerini uyarır, kan dolaşımını artırır.  Altın maske erken yaşlanma, ciltte kırışıklık ve bronzlaşma gibi cildi olumsuz etkileyen faktörleri engeller.

Altın bakım nasıl uygulanır ?

Altın bakım uygulamaları uzmanlar tarafından yapılır. Nihai lüks anti-aging tedavisi olan bu zengin maske, sertliğin görünümünü iyileştirmeye ve zengin bir ışıltı kazandırmaya yardımcı olmak için Altın ile aşılanmıştır. Kleopatra’nın da kullandığı güçlü anti-aging faydalarına sahip olduğu bilinen 24KAltın, cildin görünümünü sağlamlaştırmaya, kaldırmaya, aydınlatmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur.

Kafein, cildin daha sert ve daha sıkı görünmesine yardımcı olurken, Magnezyum açısından zengin olan zarif bir taş olan Peridot yeniden enerji verir ve yaşlanma ve stres görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Hyaluronik Asit ve Gliserin daha fazla kaldırılmış bir görünüm için yoğun nemlendirme sağlar. Bu cömert, şımartıcı tedavi, ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur, cildi ipeksi pürüzsüz, daha sıkı, parlak, canlanmış ve genç görünümlü bırakır.

Kleopatra’nın kullandığı güçlü anti-aging avantajlarından ötürü

24K Altın, Kleopatra’nın kullandığı güçlü anti-aging avantajlarından ötürü bilinen 24K Altın, zengin bir parlaklık sağlarken cildin görünümünü sağlamlaştırır, kaldırır, parlatır ve sakinleştirir.

 • “Aktif Altın” olarak da bilinen Kolloidal Altın, cildin görünümünü kaldırmaya ve sağlamlaştırmaya yardımcı olur.
 • Kafein – cildin görünümünü ve tonunu iyileştirir.
 • Peridot – magnezyum açısından zengin bir antik yeşil taş.
 • Gliserin ve Hyaluronik Asit – cildi rahatlatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olan nemlendiricilerdir.

Tedavi hangi koşullarda yapılır?

 • İnce çizgi ve kırışıklıklar
 • Donuk tenli
 • Kurumuş cilt
 • Pigment renk değişikliği
 • Sivilce yara izi

Tedavi basittir ve yaklaşık 60 dakika sürer. Bu cerrahi olmayan bir tedavidir ve iyileşme süresi çok kısadır.

Tedaviden sonra ne yapmalıyız?

Altın Maske tedavisinden sonra normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Bu tedavi güvenlidir ve alerjik reaksiyon ihtimali yoktur.

Kadife bir cilde sahip olmak istiyorsanız

Eğer siz veya bir yakınınız bu tarihsel bakımı yaptırmak ve sizde kadife bir cilde sahip olmak istiyorsanız sizlere en doğru merkezi bulmamız için http://www.visittobetreated.com adresinden bize ulaşın. Uzmanlarımız uygun bütçe ve tedavi planlaması ile size dönüş yapacaktır. Visit to be treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Bunun için sadece ”Formu doldurmanız yeterli.”