Yüzünüzdeki estetik ve karakteristik duruş, gücünün büyük çoğunluğunu burnunuzdan alır. Bu yüzden burun şekli çok önemlidir ve en çok tercih edilen estetik operasyondur.  Burun estetiği olmak isteyen insanların en büyük korkusu, ameliyatın uzun sürmesi ve sonrasında yaşanan kalitesiz hayat şartlarıdır. Oysa gelişen teknoloji ile birlikte artık bu durum değişti.

Burun estetiği için kullanılan yöntemler neler?

Burun hayatımızı sürdürebilmemiz için gerekli oksijeni aldığımız bir organ. Dolayısıyla hayati bir organımız. Sadece kemik ve kıkırdaktan oluşan kompak bir yapısı var. Dolayısıyla burun ameliyatları gerek estetik,  gerekse fonksiyonel olarak, estetik sırasında hep bir eksiklik söz konusuydu.  Guj ve çekiç adı verilen kaba aletlerle yapılan ameliyatlarda böyle önemli bir fonksiyonu olan organı fazla dağıtmaya, fazla parçalamaya sebep oluyordu.  Günümüzde ise bu yöntemlerin yerini, ses dalgası ile çalışan cihazlar aldı.  Herhangi bir yakma etkisi ya da kırma etkisi yok. Burundaki eğrilikler,  kozmetik bozukluklar rahatlıkla çeşitli uçları yardımıyla burnu dağıtmadan, kompak yapıyı bozmadan, bu cihazla rahatlıkla müdahale edebilmek mümkün.

Kısa sürede acısız ve ağrısız burun ameliyatı mümkün mü?

Gelişen teknoloji ve gelişen cihazlarla kısa sürede acısız ve ağrısız ameliyat yapmak mümkün oldu. Ses cerrahisi adı verilen, ses üreterek burun ameliyatını sağlayan cihaz ile, operasyon oldukça kolay şekilde tamamlanıyor. Ameliyattan sonra da hasta için oldukça konforlu geçiyor. Komplikasyonlar ortadan kalkıyor. Burun ameliyatlarından sonra en sık karşılaşılan problem olan nefes darlığı sorunu meydana gelmiyor. Burnun şekli bozulmuyor.

Özellikle yurt dışından estetik için Türkiye’yi gelen hastalar burun estetiği için bu yöntemi tercih ediyor. Bunun nedeni gelişen teknolojilerin ve uzman doktorların kısa sürede ve ağrısız operasyonlar yapabilmesi. elbette fiyatların Avrupa ve Amerika’ya göre çok ucuz olması da bunda etken.

Ses cerrahisi ile burun ameliyatı nasıl yapılır?

Normal şartlarda guj ve çekiç ile, yumurta kabuğundan bir parçayı düzgün bir şekilde veya hatasız bir şekilde altındaki kısma zarar vermeden çıkarma olasılığı normalde yok. Fakat ses dalgasıyla çalışan bu tip cihazların en büyük özelliği; hem dışarıdaki kemik ve kıkırdak yapıya istediğiniz şekli verebiliyorsunuz ve müdahale edebiliyorsunuz. Onun altında hayati organın nefes alma ile ilgili olan fonksiyonel doku kısmına hiç zarar vermiyor. Yani aleti elinizle veyahutta herhangi bir dokuya tuttuğunuz zaman herhangi bir kesme etkisi yok. Elbette sadece teknolojinin iyi olması yetmiyor. Çünkü o teknolojiyi kullanan bir el var.

Kullanım açısından oldukça rahat olan bu cihazın yalnızca tecrübeli, profesyonel ve deneyimli ellerde kullanılması gerekiyor. Burna değmesine rağmen, herhangi bir dokuya zarar vermeden yalnızca işlem görmesi gereken alana uygulanıyor. Hiçbir dokuya müdahale etmeden hem estetik açıdan, hem de fonksiyonel açıdan hasta tatmini sağlanıyor. Ses yöntemi, kesi aletlerinde bir devrim olarak kabul ediliyor.

Bu teknoloji, günümüzde burun estetiği için yeni bir çığır açtı. Burnun tamamına müdahale etmek yerine, yalnızca düzeltilmesi gereken alana operasyon yapılması, burun ameliyatı korkusunu da ortadan kaldırdı. Ameliyattan sonra kaliteli bir yaşam sürmek, şimdi çok kolay.

Ameliyattan sonraki süreç nasıl ilerliyor?

Burun kemik ve kıkırdak yapısına müdahale ederken kırma ve parçalanma denilen olaylar alttaki dokuların hiç birisinde bir zarar oluşturmuyor. Dolayısıyla ne bir damar, veyahutta bir sinir paketi bundan zarar görmüyor. Bu sayede d hastalar 2 gün içerisinde normal günlük fonksiyonlarına dönebiliyor. Rahatça nefes alıyor, işlerini ameliyat olmamışcasına halledebiliyor.  Herhangi bir şişlik ve morluk görülmüyor hastalarda. Dolayısıyla ağrı, şişlik ve morluğun olmaması 2 gün sonra normal işlerini yürütebilmeleri sağlıyor. Ameliyat sonrasında tampona ihtiyaç olmaması ve ameliyatın hemen sonrasında da ufak tefek hatalar denilen; küçük kemik çıkıntıları söz konusu olmuyor. Ameliyattan sonra hastayı rahatsız edebilecek küçük kemik artıkları söz konusu olmuyor. Hepsi de kullanılan bu cihaz sayesinde gerçekleşiyor.  Dolayısı ile hastalar açısından oldukça konforlu ve rahat bir süreç geçiyor. Bunun dışında ağrı ve şişlik, morluk olmaması bakımından hem de çok kısa zamanda işlerine geri dönmeleri bakımından sıkça tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. 2 gün içerisinde hiçbir tampon kullanmadan normal günlük fonksiyonlarına hastalar devam edebiliyorlar.

Siz de nefes almakta güçlük çekiyorsanız, burnunuzu estetik açıdan beğenmiyorsanız ve klasik burun estetiği yöntemlerinden korkuyorsanız, bu yöntem tam size göre. Türkiye’nin en kaliteli ve en iyi burun estetiği doktorları ile iletişime geçmeniz için yapmanız gereken tek şey formu doldurmak. Visit to be Treated aracılığı ile uzmanlarımız en kaliteli hizmeti, en uygun fiyata size sunuyor.