Burun estetiği ameliyatı özellikle kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Bu yazımızda, burun ameliyatı olan ve bu süreçte zorlayıcı durumlarla karşılaşan Veronika’nın tedavi hikâyesini ve burun estetiğine dair önemli bilgileri okuyabilirsiniz.

Hatalı burun ameliyatı sonrası ortaya çıkabilecek olumsuzluklar

Veronika hayatı boyunca burnunun şeklinden memnun olmadığı için bir ameliyat olmanın hayallerini kuruyor. En sonunda, 22 yaşında önce bir kez burun ameliyatı oluyor ama ne yazık ki çok kötü sonuçlar ortaya çıkıyor. Operasyon öncesi sürecin çok kolay ilerleyeceği ve iki hafta sonra burnun istenen halinin tam olarak oturacağı söyleniyor. Maalesef yolunda gitmiyor. Ameliyat sonrası ilk gün Veronika bir şeylerin ters gittiğini hissediyor ama burnu bandajlı olduğu için tam sonucu görebileceği zamanı bekliyor. 2 hafta sonra bandaj çıkarıldığında genç kadın burnunun şeklinde hiç hoşnut olmuyor. Doktorun operasyonda hatalar yaptığı net olarak anlaşılıyor. Doktor hatasını kabul ediyor ama yeni bir burun düzeltme ameliyat için ise Veronika’nın bir yıl beklemesi gerekiyor. Üstelik burun yapısında oynama olduğu için estetik problemin yanına nefes alma zorluğu gibi sağlık problemleri de ekleniyor.

1 yıl sonra aynı doktor kulak bölgesinden alınan bir parçayı kullanarak yeni bir burun estetiği ameliyatı yapıyor. Ameliyat sonrası Veronika’nın ilk haftalarda burnu iyi gözükmesine rağmen 1-2 ay sonra şişme başlıyor. Veronika o dönemde bunalıma giriyor. İnsanların burnu ile ilgili soruları onu daha da çok bunaltıyor. Sonrasında genç kadın yeni doktorlar araştırıyor ve 2 ameliyat daha geçiriyor. Nefes alması biraz düzeliyor ancak burnunun görüntüsü hala kötü durumda kalıyor. Genç kadının doktor araştırmaları sürüyor ama hikâyesini dinleyen doktorlar ameliyatı çok riskli buldukları için operasyon yapmayı kabul etmiyor.

Burun ameliyatı için doğru doktor nasıl bulunur?

Burun ameliyatı çok hassas ve ince dokunuşlar gerektiriyor. Bu yüzden ameliyatın yapılacağı sağlık merkezi ve doktorun çok iyi seçilmesi gerekiyor. Araştırma yaparken doktorun daha önce yaptığı ameliyatlara dair fotoğraf, video ve mümkünse hasta yorumlarına göz atmak çok yararlı olabiliyor. Ayrıca ameliyat yapacak doktorun danışan ile sağlıklı ve yapıcı bir ilişki kurması da büyük önem taşıyor. Veronika’da yeni doktor araştırırken kendisine benzer bir vakada burun ameliyatı sonrası gayet olumlu sonuçların alındığı videolar izliyor. Genç kadın, o operasyonu gerçekleştiren, ünlülerin de estetik ve plastik cerrahi uzmanı olan doktora başvuruyor. Nihayet güzel günlere ilk adımlar atılıyor…

Veronika’nın son burun ameliyatı diğer 3 operasyonun aksine gayet rahat geçiyor ve başarıyla sonuçlanıyor. 2 hafta sonra bandajlar çıktığında da burnun durumunun gayet güzel olduğu daha net şekilde ortaya çıkıyor.

 

İster sadece estetik kaygılarla olsun ister nefes alma güçlüğü gibi fiziki problemlerden dolayı olsun burun ameliyatı çok ciddi bir operasyon olarak görülüyor. Sağlıklı sonuçlar almak için doğru uzmanlarla buluşmak büyük önem taşıyor. Visit to be Treated aracılığıyla tedaviniz veya istediğiniz hizmet için Türkiye’nin en iyi hastanelerinden tedavi planı ve tedavi fiyat teklifi alabilirsiniz. Formu doldurmanız yeterli.