Genç ve güzel görünmek herkesin hayali.  bunun için  estetik alanında bir çok uygulama var.  Mezoterapi;  yüz gençleştirme, saç dökülmesini önlemek, bölgesel yağlanma ve selülit tedavisinde kullanılıyor.

Hastaların önce cildi inceleniyor ve neyin eksik olduğu saptanıyor, böylece hangi yönü ağır basan bir ilaç gerektiği saptanıyor.  Mezoterapi tedavisi, vücudunuzdaki selülit, aşırı kilo, vücut şekillendirme ve yüz / boyun gençleştirme gibi sorun alanlarını azaltmayı amaçlayan, cerrahi olmayan bir kozmetik çözümdür. Çeşitli ilaçlar, vitaminler ve mineraller içeren çok sayıda enjeksiyon yoluyla uygulanır.

Mezoterapi, enjeksiyondan önce bölgeye uygulanan anestetik kremlerin kullanımı nedeniyle ağrısız bir işlemdir.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, yüz ve vücut üzerindeki problem alanlarını azaltmayı amaçlayan cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Mezoterapi tedavisi yüz, boyun ve göz altı gençleştirme ve ayrıca saç inceltme gibi yaygın endişeler için kullanılabilir. Mezoterapi tedavileri Hyaluronik Asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakası) enjekte edilmesini içerir. Bu, kolajen ve elastin üretimini teşvik ederek cildinizi besler ve canlandırır ve cildinizin metabolizmasını uyarır.

Mezoterapi, yüz ve vücuttaki birçok yaşlanma belirtisini etkili bir şekilde düzeltir. Cilt sarkmalarını, ince çizgileri ve kırışıklıklara yardımcı olmak için kullanılabilir. Özellikle çene altı sarkıklar, akne izi ve çatlaklar, yaşlılık lekelerini, selülit, pigmentasyon kaygıları ve açık gözenekler dahil yara izilerine dahil kullanılabiliyor.

Mezoterapi güvenli ve ağrısız bir tedavidir. Dahası, günlük yaşamınıza işlemden sonra hemen dönebilirsiniz.

Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda cildin ihtiyacına göre hazırlanır. Ardından bu serum cildin içine ve altına direkt olarak verilir. Mezoterapi ile bu şekilde cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen bir işlemdir. Bu işlem sayesinde cilt kırışıklığı ve cilt sarkmaları iyileştirilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit yoğun şekilde kullanılır. BU sayede de cilt doğal bir dolgunluk sağlar. Antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler ile yapılan serumlar cilt altına minik iğnelerle uygulanır.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Prosedür, Hiyalüronik Asitin epidermise ve mezoderm (orta tabaka) içine küçük yüzeysel enjeksiyonlarını içerir, bu da beslenmeyi ve gençleşmeyi, hücre aktivitesini artırmayı ve kollajen ve elastin üretimini teşvik etmeyi sağlar. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında cildiniz nemlendirilmiş, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecektir. Mezoterapinin en etkili olması için 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans önerilmektedir. Tedaviden sonra 24-48 saat içinde yerleşecek yüzeysel şişlik ve küçük iğne izleri olabilir. Bu, göz çevresinde biraz daha uzun sürebilir, bu yüzden müşterilerin biraz iyileşme zamanına ihtiyacı olabilir.

Genel cilt gençleştirme ile beraber cildin sıkılığını ve esnekliğini arttıran mezoterapi, cildi taze bir hale sokar. Kırışıklıkların önlenmesi ve gençleşmesini sağlar ve yorgun görünümlü bir cildi canlandırır. Cildin tonunu ve elastikiyetini artırır, dekolte ve boyun bölgesinde de kullanılabilir. Tüm cilt tiplerini güvenle tedavi eder. Lokal anestezi ile uygulanan mezoterapi, tedavinizden yaklaşık 30 dakika önce uygulanır. Mezoterapi tedavisi 30-60 dakika arasında sürer.

Mezoterapi enjeksiyonları yaşlanma cilt, yüzeysel çizgiler ve kırışıklıklar, göz çevresi, saç incelmesi, çatlaklar ve gibi cilt sorunlarını tedavi edebiliyor.  Mezoterapi tedavisinden yaklaşık 30 dakika önce lokal anestezi uygulanıyor. Böylece hasta ağrı veya rahatsızlık yaşamaz. Tedaviden önce 30-40 dakika topikal anestezik krem uygulanacaktır. Mezoterapi tedavi süreleri değişebilir ve tedavi edilen alanın büyüklüğüne ve 20-45 dakika arasında değişebilir.

Mezoterapi, cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak, aynı zamanda aşırı yağları gidermek için vitamin, enzim, hormon ve bitki ekstrelerinin enjeksiyonlarını kullanan bir teknik. Fransa’da bir doktor olan Michel Pistor, 1952’de bu tekniği geliştirdi. İlk başta ağrıyı azaltmak için kullanılıyordu. O günden bu yana, özellikle kırışıklık tedavisi için yaygın olarak kullanılıyor.

Teknik, cildin orta tabakasına (mezoderm) bir dizi enjeksiyon yapmak için çok ince iğneler kullanır. Mezoterapinin ardındaki düşünce, ciltte hasara neden olan zayıf dolaşım ve inflamasyon gibi altta yatan sorunları düzeltmek.

Mezoterapi, bağ dokusunu hedefleyen kozmetik bir tekniktir. Mezoderm tabakası (Yunancada ‘orta’ anlamına gelen ‘mezo’) büyük oranda sağlıklı vitaminler, enzimler ve antioksidanlar içeriyor. Bu sayede de hücre onarımını teşvik ediyor ve cildin görünüşü mucizevi bir şekilde iyileştiriyor. Mezoterapi daha önce kan dolaşımını arttırmak için tıpta yaygın olarak kullanılıyor.

Dünya çapında kadınlar arasında yaygın olarak kullanılan güzellik terapisi, mezoterapi cildi derinlemesine nemlendirir ve ışıltılı, ışıltılı bir cildin oluşmasını sağlar. Antioksidanlar, vitaminler ve hiyalüronik asitin yüksek konsantrasyonlarına dayanarak, bu güçlü bileşenlerin güçlü karışımları, yoğun bir kolajen rejenerasyonunu teşvik eder ve cildin genel sağlığını güçlendirir.

Mezoterapide kullanılan serum, vitaminler ile genellikle yoğunlaşmaktadır. Mezoterapi serumları, güçlü nemlendirici ve antioksidan özelliklere sahip, hiyalüronik asit, vitamin ve minerallere dayanan cilt için besleyici bir karışımdan oluşur.

Siz de cildinizi gençleştirmek, yenilenmek ve daha güzel bir görüntüye kavuşmak isterseniz, formu doldurmanız yeterli. Visit to be Treated aracılığı ile size uygun bütçe ile Türkiye’nin en başarılı tedavi merkezlerinde, tedavi olabilirsiniz.