Tüp bebek tedavileri  doğal yolla bebek sahibi olmayan çiftleri sağlıklı bebek sahibi yapmak için uygulanan en iyi yöntem. Her yüz çift içinde 15’i çocuk sahibi olmak için tüp bebek tedavisine başvuruyor. En çok başvurulan ülke ise Türkiye.

Tüp Bebek Aşamaları Nelerdir?

Tüp bebek tedavi aşamaları oldukça önem teşkil eder. Çünkü genel olarak bir bütün olarak değerlendirildiği zaman başarı oranını oldukça fazla etkiliyor. Aşamaların birbiriyle uyumlu olabilmesi gerekiyor. Tüp bebek tedavilerinde aşamalar; ilaç tedavisi, tüp bebek tedavisi öncesi aşama, hazırlık aşaması ile başlar. Bu aşamalar tüp bebek tedavi aşaması yani opu işlemi denilen yumurta toplama ve embriyo gelişimi oluşturulması aşamasına geçiliyor. Sonrasında da transfer işlemi ve transfer işleminden sonrasında da 12. haftaya kadar takip işlemini kapsamaktadır. Aslında ana başlık olarak 3 aşamadan oluşuyor.

Başarılı tüp bebek tedavi merkezleri; tüp bebek tedavisinde yüzde 80 gibi ulaşılması zor bir başarı oranına sahip. Bu durumun en önemli nedeni sadece tüp bebek konusunda uzmanlaşmış olmaları. Gelişmiş laboratuarları ve teknolojiyi kullanmaları ile fark yaratan merkezler tercih edilmeli.

Foliküller geliştirilip opu işlemine kadar yeterli seviyeye getirmek için bir ilaç tedavisi gerçekleştiriliyor. Bu tüp bebek tedavisinde olmazsa olmaz bir durum. Çünkü yeterli seviyede yumurta rezervi olmaz ve yumurtalar gelişmezse, çatlatma kısmını gerçekleştirmek mümkün olmuyor. :atlatma kısmından sonrasında da yumurta toplama işlemi bir anlam ifade etmez. Çünkü yumurtaları toplamak mümkün olmaz. Dolayısıyla senkronize olarak bu durumun önemi oldukça büyük. Öncesinde gerekli olan ilaç ve iğnelerle birlikte foliküller büyütülüyor ve bu foliküller belirli bir kalite ve büyüklüğe geldiği zamanda uygun zaman aralığında çatlatma iğnesi vuruluyor. Opu işlemi içerisinde Türkiye’ye 36 saat içerisinde gelmesini sağlanıyor. Bir şekilde yumurtlama kısmı bu şekilde ilaç tedavisiyle gerçekleştirilmiş olunuyor.

Yumurtanın gelişimini sağlamak için 12 günlük süre içerisinde ilaç ve iğne tedavisi uyguluyor. Bu uygulama devam ederken, hastaların  2 ya da 3 kere jinekologlarına muayene olmaları gerekiyor. Böylece yumurta gelişimi takip ediliyor.

Tedavinin başarılı olması için gerekilen süre nedir?

Embriyo transferi gerçekleştirildikten 12 gün sonrasında kan tahlili yani beta hcg yapılarak gebelik olup olmadığını öğrenmek mümkün.

Visit to be Treated aracılığı ile yurt dışından tedavi olmak için gelecekseniz, tüp bebek tedavisini kendi ülkenizde başlamanızı sağlamak mümkün. Türkiye’de  harcamanız gereken zaman 6 gün. Elbette daha uzun süre kalmak isterseniz tüm işlemleri merkezde de gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt dışından gelen hastalar ne zaman ülkesine dönebilir?

Tüp bebek tedavisinde yüzde 80 gibi büyük bir başarı oranına sahip. Çocuk sahibi olmak  keyifli, zor ve vazgeçilmez bir sanattır. İnsanın gerçekten kendini başka bir boyutta hissettiği bir döneme girmek isteyen bazı kadınlar hiçbir sıkıntı yaşamadan kolayca hamile kalır. Kimileri içinse hamile  kalmak,  zahmetli ve sıkıntılı bir dizi yöntem,prosedür ve test anlamına gelebilir. Tüp Bebek tedavisi bebek sahibi olmak isteyenler için büyük bir umut.

Dünyada bir çok tüp bebek merkezi var . Ancak gelişmiş ülkelerde tüp bebek tedavisi hem çok pahalı hem de bekleme sırası var. Örneğin İngiltere’de tüp bebek tedavisi için bekleme süresi 6 ay ile 1 yıl arasında değişiklik gösteriyor.

İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre onca uykusuz gece, ekstra emek ve strese rağmen çocuk sahibi olmak hem kadının hem erkeğin ömrünü uzatıyor. Araştırma, baba olan erkeklerin çocuksuz erkeklere göre iki yıl, anne olan kadınların çocuk sahibi olmayanlara kıyasla 18 ay fazla yaşadığını ortaya koyuyor.

Kimler tüp bebek tedavisine ihtiyaç duyuyor?

Her çiftin doğal yollara bebek sahibi olamamasının nedeni farklı. O yüzden de yapılacak tedavilerde teknolojik gelişmeleri yakından takip eden tüp bebek merkezlerini bulmak çok önemli.  Bir de en önemli durum,  özellikle ileri yaş seviyesinde olan çiftlerin evlat sahibi olabilmeleri ile ilgili baş vurularında tabi ki premutasyon genetik tanının yapılmasını…

Tüp bebek tedavisinde kişiye özel tedaviler uyguluyor. Başarı oranlarının yüksek olmasındaki en önemli etkenlerden biri bu.  Hamilelik sonrasında da  çiftlerin takibinin de yapılması gerekiyor.

Medikal turizm sektöründe hızlı ve emin adımlarla ilerleyen Türkiye, Avrupa ve Amerika’da sunulan en son tedavi yöntemlerini, kaliteli merkezler ve alanında uzman doktorlarla birlikte sunuyor hastalarına. Üstelik bunu o ülkelere göre çok daha uygun fiyatlara yapıyor.

Tüp bebek tedavisi için dünyanın çeşitli ülkelerinden hastalar Türkiye’yi tercih ediyor. Başarı oranının yüksekliği, ücretlerin düşük olması elbette etken. Ama aynı zamanda Türkiye’ye gelen çiftler tedavi sırasında da tatillerini yapabiliyor.

Tüp bebek tedavilerinde çiftlerin Türkiye’de kalış süresi maksimum 6 gün olarak ayarlanıyor.  Ancak bu sürenin hepsi tedaviyle geçmiyor. Tedavi harici zamanlarını iyi değerlendirmeleri için çiftlere  gezip görebilecekleri yerler konusunda da rehberlik eden hizmetler mevcut.

Neden Türkiye?

Hastaların tüp bebek tedavisine genellikle bayan eşin adet döngüsü ile beraber başlaması gerekiyor. O yüzden yurt dışından gelecek hastaların bu kısıtlı zamanı en etkin şekilde kullanmaları amacıyla ön hazırlıklı gelmeleri oldukça önemli. Bu anlamda tedavi için gelmeden önceki aylarında mutlaka kendi jinekolglarına bir kez muayene olmaları, yumurtalıklar ya da rahimle ilgili herhangi geçici problem olup olmadığını ögrenilmesi gerekiyor. Aynı şekilde erkek eşler açısından da eğer sprem üzerinde değiştirilmesi gereken bir faktör varsa, bir enfeksiyon mevcut ise, bunları gidermek amacıyla ürologlar ile ya da oradaki tüp bebek doktorlarıyla temasa geçmeleri gerekebiliyor.  Elbette bütün bu hazırlıkları, eğer zamanınız varsa İstanbul’da de yapabilirsiniz.

Anne baba olma fırsatını, üstelik uygun ücretlerle Visit to be Treated aracılığı ile elde edebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi ve başarılı tüp bebek uzmanları için formu doldurmanız yeterli. Uzmanlarımız en kısa zamanda size dönüş yapacaktır.