Erkeklerde saç dökülmesi sık rastlanan ve yaş ilerledikçe de artan bir durum. 15 yıl önce yurt dışında yaşayan Dinçer D.’de de aynı sorun oluştu ve Dinçer Bey araştırmalara başladı.

Devamlı olarak saç ektirebileceği başarılı bir yer arayışı içinde olan Dinçer Bey, bu araştırmaları ilk önce yurt dışında yaşadığı için oralarda yaptı. Yaptığı araştırmalardan olumlu sonuç alamadı. Yurt dışında saç ektiren kişilerle konuşan ve araştırmaya devam eden Dinçer Bey, altı ay sonra saç ektirenlerin eski hallerine döndüğünü fark etti.

Almanya, Hollanda, İngiltere’de araştırmalar yapan Dinçer Bey, hem sonuçlardan memnun olmaz hem de çok pahalı bulur o ülkelerdeki saç ekimini. Ve Türkiye ziyaretinde Visit to be Treated’i keşfeder.

Dinçer Bey’in Macerası Nasıl Başladı?

Dinçer Bey, yurt dışında yaşıyor. Hollanda’da hayatını sürdüren ve yaşı ilerlemiş bir kişi. Yaşın getirdiği doğal süreçle beraber saçlarındaki dökülmelerden rahatsızlık duymaya başlıyor. Alın bölgesinde hiç saç kalmayan ve alnı gittikçe açılan Dinçer D. Tedavi için adım adım ilerliyor.

15 sene önce foot tekniği uygulanıyordu. O zamanlarda devrim niteliğinde bir buluş olan Fue tekniğini duyan Dinçer T. Hemen bu yöntem ile ilgili bilgileri ediniyor. Ardından vakit kaybetmeden Fue yöntemi ile saçlarını ektirmeye karar veriyor.  15 yıl önce yapılan saçlarda en ufak bir dökülme olmadı ve bu yüzden çok memnun Dinçer Bey. Her arkadaşına da öneriyor.

Günümüzün en büyük estetik problemlerinin başında saç dökülmesi geliyor. Saç dökülmesi; kadın ya da erkek herkesin ortak problemi… Bu sorunun en doğal ve başarılı yöntemi ise Fue tekniği ile yapılan saç ekimi.

Saç ekimi özen  ve hijyen isteyen bir operasyon. .Saç ekiminin ertesi günü hasta pansuman için tedavi merkezine geliyor, ertesi gün yıkaması yapılıyor , hasta bilgilendiriliyor ve ardından ülkesine dönebiliyor.

Dünyanın bir çok ülkesinden hastalar saç ekimi için Türkiye’yi tercih ediyor. Üç gününü  alacak bu işlemden önce ya da sonra tatillerini yapıyorlar.

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu, bazen de foliküler ünite transplantasyonu olarak da adlandırılır), genellikle saçın bir kısmından, başın ve başın arka kısmından bireysel saç köklerinin çıkarılmasını içeren bir tür saç ekimi işlemi. Kişinin donör bölgesinden alınan kıl kökleri, kelleşmeye başlayan ya da kelleşen bölgeye implante ediliyor. İşlem sırasında, tek tek foliküller lokal anestezi altında çıkarılır.

Uzman mikro cerrahi iğneler kullanarak, greftleri almak için kafa derisi alanını uygun hale getiriyor. Ardından da orijinal saçlara uygun açıda ve doğallıkta olacak şekilde kıl köklerini yerleştiyor. Bu sayede en doğal ve sağlıklı görünümlü saçlara kısa sürede ulaşmak mümkün oluyor. FUE saç ekimi, uzman ellerde uygulandığında oldukça kısa sürede, kalıcı sonuçlara ulaşmak mümkün.

Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar daha rahat karar vermekte ve bu tekniği tercih etmektedirler.

Fue yöntemi nedir?

FUE yöntemini foot yönteminden ayıran temel şeyi tek tek alındığı için herhangi bir yara izi söz konusu olmaması. Bu sebeple de operasyon sonrası iyileşme süresi çok hızlı gerçekleşir. Halbuki eski yöntem olan foot yönteminde arkada şerit şeklinde bir greft doku alınır. Bu sebeple de o dokunun tekrar dikilip o dokunun iyileşme süreci söz konusudur.  Bundan dolayı da meydana gelen sikatrizan doku yara izi hem kişileri rahatsız edebiliyor. Bunun dışında, hem de görsel anlamda orada bir çirkin kötü bir görüntü veriyor. Halbuki fue yönteminde bu gibi olumsuzluklar bir şey söz konusu değil. İkinci günden itibaren tamamıyla suyla temz edip saçlı operasyon geçirmiş bölgesini yıkar ve yaklaşık 72 saatten itibarende görsel anlamda çok hızlı iyileşme süreci yaşanıyor.

Peki, fue yönteminde iz kalır mı?

Gelişen teknolojiler sayesinde saç ekimini doğal ve mükemmel hale getirdi. Bu sayede de hiçbir iz kalmadan, oldukça başarılı ve doğal duran saç ekimleri yapılabiliyor.

FUE smart cilit yöntemi ne anlama gelir?

Bu yöntem gelişen deneyim ve teknoloji ile doğru orantılı olarak geliştirilmiş bir yöntem. Fue tekniğine paralel şekilde uygulanıyor. Özellikle buradaki temel hedef; iyileşmenin çabuk olması, saçların çıktığında sık olması ve doğal görünümü… Smart slit tekniğinde olmazsa olmaz temel şey; smart slitte dokuların özellikle minimum derecede deforme olması, minimum derecede travma yaratılması ve çok micro yatay kanalların açılarak sıklığın temin edilmesi… Yara iyileşmesinin çok hızlı geliştirilmesi ve yön vermede smart slit tekniği oldukça yardımcı oluyor. Klasik fue tekniğinde çeşitli materyaller kullanılarak açılan kanallarda iz kalma ihtimali çok daha fazla oluyor. Yara oluşumu geç iyileşebilir ve orada sikatrizan doku oluşumuyla görsel anlamda o doğallık ve estetik görüntü sağlanamayabilir. Yaranın iyileşmesi gecikebilir. Halbuki fue artı smart slit tekniğinde açılan kanallarda yara iyileşmesi çok hızlı olacağı için köklerin kendi yerine koyulan noktada çabuk kaynaması iz kalmaması ve dolayısıyla saçların daha gür çıkmasını sağlayan çalışmaya yardımcı olan bir teknik olarak değerlendirmek mümkün.

Siz de tatil için Türkiye’ye gelmişseniz ya da saç ektirmek istiyor ve kısa sürede tamamlanmasını istiyorsanız yalnızca 3 gününüzü ayırarak, hayal ettiğiniz saçlara kavuşabilirsiniz. Visit to be Treated aracılığı ile Türkiye’nin en başarılı saç ekim merkezlerinde, gür, doğal ve kalıcı yöntemlerle saç ekimi yaptırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise formu doldurmak.